HOYA
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

+4
poxicuta
Aurelia
andreea
Pakeha
8 participan?i

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de Pakeha Joi Iun 06, 2013 8:47 am

Inca o data imi pare rau ca am sfarsit prin a ma enerva aseara, sunt si eu obosit cum nu dorm destul
Lilia & Aurelia au dreptate, sa incercam sa nu penalizam pe toata lumea pentru prostii
Insa e probabil ca e ultima comanda prin forum (sau o facem ca in Ungaria, se ocupa cineva cu toata organizarea, imi spuneti doar cati butasi per specie)

Deci va rog sa spuneti aici ce comenzi sunt mentinute (mai sunt doua comenzi exterioare forumului)
Comanda lui Vicky e anulata, dar nu mai refac calculele, trebuie sa plec la servici
Vor lipsi din calcul 11 euro, afectati initial lui Vicky, dar asta este, ii asum eu ...

Doar vreau sa va spun ca tot ce a fost pus in calcul (avion, posta romana, taxiul mamei, PayPal), nu depind de mine - de exemplu Wizzair a marit taxa de bagaje in 3 ani de la 40 la 60 de euro (dus-intors, caci nu se poate lua doar dus ...) - oricum e mai ieftin decat 8x16=124 euro si mai ales mai rapid
Iar pentru PayPal, poate ca or fi vanzatori care au contract special cu PayPal, mie imi iau sistematic un procent din banii transmisi
De aceea v-am propus ca o alternativa transfer in banca romana si virament (Smith&Smith), cu toate ca cu asta o solicit din nou pe mama mea (data trecuta a fost bolnava, nu a facut schimbul la timp si s-au pierdut la schimb 50 de euro ... nici nu v-am mai spus)

Poxicuta : faci cum crezi, sau transfer bancar, sau pe PayPal ceri comision la expeditor, poate in Romania e mai ieftin decat in Franta ...

O zi buna va doresc tuturor flower
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de andreea Joi Iun 06, 2013 9:40 am

Le confirm inca odata
Lilia (8 ) x+9 euro

Mila (10) 84+11=95 euro
callistophylla T1 + T2 + Red, carnosa Red, erythrina GPS, halophila Pink + White, vitellinoides, Flores UT-038, Mindanao
andreea
andreea
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 719
Puncte : 723
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de Aurelia Joi Iun 06, 2013 9:59 am

Pakeha a scris:Insa e probabil ca e ultima comanda prin forum
Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 1719f8470d73532019dab6b74a23e235Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Fe5c8f7326241291f0e7db8a1f7da4c1Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 852e55aadea23375e93423ae446252af

Pakeha a scris:Deci va rog sa spuneti aici ce comenzi sunt mentinute
Aurelia (6) x+8 euro ! Ок
Aurelia
Aurelia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 1242
Varsta : 55
Puncte : 1360
Data de inscriere : 02/12/2011

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de poxicuta Joi Iun 06, 2013 10:31 am

Daca inflata din comanda lui Vicky este disponibila, as vrea un ragaz pentru confirmare , sa o iau eu !
poxicuta
poxicuta
Cronicar Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Puncte : 524
Data de inscriere : 03/11/2010

http://poxicuta.sunphoto.ro

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de IULIANA Joi Iun 06, 2013 10:59 am

Confirm comanda. Multumesc!
IULIANA
IULIANA
Admirator Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 102
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Puncte : 104
Data de inscriere : 06/01/2011

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de poxicuta Joi Iun 06, 2013 10:59 am

Si eu pastrez commanda si adaug inflata din comanda lui Vicky
poxicuta
poxicuta
Cronicar Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Puncte : 524
Data de inscriere : 03/11/2010

http://poxicuta.sunphoto.ro

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de Carmen Joi Iun 06, 2013 12:07 pm

Eu vreau sa se inteleaga pentru a mia oara un lucru :
din cate stiu eu, persoanele care participa la comenzi sunt adulte, vaccinate (din pacate Wink )... e o regula foarte simpla la aceste comenzi, pe care n-o respecta lumea : ASUMAREA RISCULUI PRODUSULUI.
Vreau sa faceti o comparatie intre metoda pe care o aplica Alex aici, fata de orice alt furnizor de plante din lumea asta....si vreau sa-mi nominalizati cati dintre furnizorii din lume inlocuiesc plante pentru ca nu au fost sanse de reusita la inradacinare...si cati va dau sfaturi de ingrijire, cati stau cu voi la povesti, cati impartasesc sincer experienta lor de crestere a plantelor cu voi !!!!
Spuneti-mi va rog cati alti furnizori va dau aceste avantaje...
Poate s-au schimbat vremurile de cand n-am mai facut comenzi pe net la flori.
Niciun furnizor, nici de pe ebay, nici Shirley, nici suedezii, niciunul nu inlocuia plantele pentru ca au fost greseli sau soarta fatidica de inradacinare!!! NICIUNUL !!!
Deci despre ce vorbim aici ?
De ce e nevoie sa se ajunga la asa ceva, cand omul nu face decat sa va intinda o mana de ajutor... va da un deget, trageti toata mana...
Am mai intalnit unele reactii negative cu privire la modul in care functioneaza comenzile lui Alex.
Tin sa va reamintesc ca are reguli clare in aderarea la ele, si face niste eforturi pentru ele.CINE nu doreste sa participe nu trebuie sa participe!!!
Forumul e liber, e deschis, e o cale spre accesarea acestor plante, dar ATAT!!!!
Nu cred ca e fairplay sa se ajunga la astfel de reactii pentru ca unele persoane sunt mai dificile de fiecare data.
Cred ca odata ce n-ai fost multumit, ar trebui sa te opresti, nu sa treci la jigniri personale !!!!
Nu interpretati prea mult orice reactie a lui Alex ca ceva personal. Limitati-va la comanda si atat. Nu v-au placut plantele ? Nu mai comandati.
Credeti ca mie mi-au placut cand primeam pachete din Suedia fara sanse de inradacinare ? Cand cumparam de pe ebay plante la ghiveci aproape moarte sau care erau atat de mult udate ca mureau in prima saptamana ??? Ce puteam face ? sa merg sa-l ponegresc pe om pentru ca le-a udat cu furtunul si au stat apoi in soare in curtea vreunei serviciu postal ?
E un risc pe care mi l-am asumat de fiecare data...
Si va rog sa aveti maturitatea si voi sa vi-l asumati.
Stiti cum e cel mai bine sa cumperi butasi ? Sa mergi la om in sera si sa-ti taie ce doresti, sa stii ca l-ai luat tu proaspat si l-ai pus la inradacinat. Sau sa cumperi floarea inradacinata asa cum o gasesti in florarie... STITI FOARTE BINE ca asa ceva nu se poate la Hoya, tocmai pentru ca nu exista oferta si posesori pe piata de la care sa poti achizitiona astfel.
Deci ce doriti ?
Daca doriti butasi Hoya...aveti o varianta care este pe acest forum de furnizare a acestora. In modalitatea aleasa de voi. Cui nu-i place, va rog sa nu participe...Cui ii convine, va rog sa o faceti in continuare.

Iar tie Alex, nu-ti cer decat sa-ti schimbi aceasta regula de a inlocui butasii. Te rog sa nu mai oferi acest avantaj. Daca doresti tu , suplimentar sa inlocuiesti la cineva ceva, fa-o fara a fi varianta de cumparare. Ca nu vorbim de haine livrate prin posta, probate si restituite pt ca nu sunt bune. Vorbim de flori care se deterioreaza si mor din NNNNN factori din care ai sau nu vreo vina.... Cred ca daca ai renunta la inlocuirea butasilor fara prea mari sanse de supravietuire din cauza transportului sau ce-o mai fi, oamenii vor fi mai constienti ca ceea ce cumpara, cumpara pe riscul lor. Te rog.

Imi pare rau ca trebuie sa intervin doar pentru ca unii nu pot fi echidistanti in problema si sunt prea subiectivi.
Va doresc inradacinare sigura tuturor!!!
Carmen
Carmen
Colectionar Hoya & Adm-Fondator

feminin
Numarul mesajelor : 4669
Varsta : 41
Localizare : printre Hoya
Puncte : 1365
Data de inscriere : 25/01/2008

http://www.hoyas.ro

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de poxicuta Joi Iun 06, 2013 12:13 pm

este un scandal mare declansat in Suedia (informatii de pe FB in diferite grupuri ale pasionatilor de hoya la care am aderat) pentru un colet comanda comuna la Aleyagarden in valoare de 2000 Euro a calatorit prin prin EMS via Japonia, catre Suedia si ajuns "varza" nu s-a mai recuperat nimic, iar Aleya nu despagubeste pe nimeni
poxicuta
poxicuta
Cronicar Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Puncte : 524
Data de inscriere : 03/11/2010

http://poxicuta.sunphoto.ro

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de Carmen Joi Iun 06, 2013 12:32 pm

tocmai asta spun si eu... multumesc ca-mi confirmi practica comerciala !!!
Carmen
Carmen
Colectionar Hoya & Adm-Fondator

feminin
Numarul mesajelor : 4669
Varsta : 41
Localizare : printre Hoya
Puncte : 1365
Data de inscriere : 25/01/2008

http://www.hoyas.ro

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de poxicuta Joi Iun 06, 2013 12:48 pm

Mai sunt si oameni caritabili, in Polonia am comandat de mai multe ori in conditii de iarna, iar butasii compromisi mi i-a inlocuit la urmatoarea comanda.
poxicuta
poxicuta
Cronicar Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Puncte : 524
Data de inscriere : 03/11/2010

http://poxicuta.sunphoto.ro

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de Pakeha Joi Iun 06, 2013 2:45 pm

ok pentru toate comenzile confirmate aici
sa-mi spuneti doar cand va putea verifica mama mea

Nu stiu cum sa spun, nu-mi plac complimentele (am mai spus-o), dar ce spune Carmen nu mi se pare socant
Am si eu defectele mele (cine nu are ?), dar incerc sa fiu cat mai corect cu putinta
Nu sunt ahtiat dupa bani, dar orice servici sau bun, are un pret - unii imi spun ca preturile mele sunt mici, altii ca sunt mari (dar totusi cumpara clown ) daca fac o medie, ar trebui sa fie corecte Twisted Evil
Aleyagarden e o structura comerciala (nici macar nu isi cresc plantele lor, le cumpara de la altii ...), nu ma mira pozitia lor
Insa accidente se intampla, acum 2 ani am trimis un pachet in Brazilia, a ajuns dupa 4 saptamani mort - nu era vina mea, dar din compasiune, data urmatoare am pus jumatate din plantele pierdute
Insa anul asta, dupa mai multe comenzi care s-au petrecut cu bine, acelasi colectionar a cerut altfel de pachet decat normal, a fost oprit la vama, l-am primit inapoi dupa 6 saptamani (4 tije erau inca in viata Shocked iar dupa 2 saptamani de ingrijire 2 au supravietuit - coriacea & vanuatuensis - asta dovada de calitate clown fara gluma, e probabil din cauza ca nu folosesc ingrasaminte)
Ei bine, in cazul asta nu rambursez nimic Evil or Very Mad (ii voi trimite cele 2 daca supravietuiec)

In alta ordine de idei, e al saselea an de comercializare ; am avut probabil in jur de 200-250-300(?) de "clienti" (unii au devenit intre timp prieteni), regulat sau punctual ; cred ca din ei au fost vreo 5-6 de care m-am bucurat in mod secret cand nu au mai apelat la mine - le-as zice, sau "carcotasi" : orice ai face, ceva nu e bine, oricat ai incerca sa fii de "aranjant", vor mai mult ; sau dimpotriva, au o structura mentala asa de complicata (in franceza se zice "jupuiti vii") incat contactele sociale sunt teribile
Ei bine, in afara de o italianca, o rusoaica si o asiatica (europeneizata), celelalte cazuri ar fi de repertoriat in Romania (nu e vorba de Vernil Wink ... , au mai fost 2 cazuri in anii trecuti)
Acuma, poate am si eu partea mea de vina : am un nume romanesc, vorbesc si scriu (acceptabil) romana, ar fi de asteptat sa am o sensibilitate romaneasca
Ori, nu o am ! ... nu numai ca n-am avut-o niciodata, dar la ora actuala sunt francez de origine romana, ca treaba asta place sau nu - dezradacinarea nu e o treaba placuta, nu i-o doresc nimanui, dar asta e realitatea Neutral

Hai sa spun si ceva placut
Forumul asta era muribund (precum n-am reusit sa induc vreo activitate pe e-gradini) ; de cand a aparut "Chisinaul" Very Happy e activitate buna si imi face placere sa va citesc si sa va raspund (cand stiu)
Si e remarcabila evolutia lui Lilia si Aurelia in limba romana - mai ca-mi vine sa va fac o vizita la anul la Chisinau (daca ma invitati ... alien )
De asemenea, Poxicuta, Vernil, altele, si aparitiile mai rare ale celor care au mai putin timp Smile

Va doresc o dupa masa placuta


Ultima editare efectuata de catre Pakeha in Joi Iun 06, 2013 8:56 pm, editata de 2 ori
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de Pakeha Joi Iun 06, 2013 3:07 pm

Pe Carmen o sa o laud alta data, dar daca avem spatiul asta, e datorita ei (chiar daca momentan, e mamica si nu le poti face pe toate deodata ... Laughing )
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de IULIANA Joi Iun 06, 2013 3:37 pm

Maine daca nu e tarziu voi depune banii la BankPost deci direct in cont.
IULIANA
IULIANA
Admirator Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 102
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Puncte : 104
Data de inscriere : 06/01/2011

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de vickylucia Joi Iun 06, 2013 4:02 pm

Tin sa precizez ca asa aratau hoyele cand le-am primit de la Alex, din Franta si nu le-am omorat eu; atat!
vickylucia
vickylucia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 591
Puncte : 387
Data de inscriere : 25/05/2008

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de IULIANA Joi Iun 06, 2013 4:31 pm

As prefera sa trimiti coletul meu prin curier(Cluj-Bucuresti). Multumesc!
IULIANA
IULIANA
Admirator Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 102
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Puncte : 104
Data de inscriere : 06/01/2011

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de IULIANA Joi Iun 06, 2013 4:40 pm

Pakeha a scris:
Hai sa spun si ceva placut
... (cum n-am reusit sa induc vreo activitate pe e-gradini) ...
Smile De acolo am aflat de tine! bounce
O dupa-amiaza placuta!
IULIANA
IULIANA
Admirator Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 102
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Puncte : 104
Data de inscriere : 06/01/2011

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de Pakeha Joi Iun 06, 2013 9:04 pm

IULIANA a scris:As prefera sa trimiti coletul meu prin curier(Cluj-Bucuresti). Multumesc!
te rog sa scazi 2 euro din total : raman 80 euro
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de Pakeha Joi Iun 06, 2013 10:51 pm

inteleg ca banii vor ajunge :
Smith&Smith (Chisinau)
Bank Post (Iuliana)
PayPal (Poxicuta)
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de andreea Joi Iun 06, 2013 10:56 pm

Pakeha a scris:inteleg ca banii vor ajunge :
Smith&Smith (Chisinau)

Da, ma stradui sa achit miine si-ti trimit nr. de transfer.
andreea
andreea
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 719
Puncte : 723
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de IULIANA Joi Iun 06, 2013 11:04 pm

Eu ii depun la Bank Post maine.
As dori sa suplimentez cu : callistophylla T2 + IPPS si coriacea Botanova de la comanda lui Vicky
Banuiesc ca suma este 24 e
Te rog confirma daca se poate si cu cat creste suma.
IULIANA
IULIANA
Admirator Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 102
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Puncte : 104
Data de inscriere : 06/01/2011

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de Pakeha Vin Iun 07, 2013 12:19 am

IULIANA a scris:Eu ii depun la Bank Post maine.
As dori sa suplimentez cu : callistophylla T2 + IPPS si coriacea Botanova de la comanda lui Vicky
Banuiesc ca suma este 24 e
Te rog confirma daca se poate si cu cat creste suma.
ok,
total global 104 euro (96+8 ) trimitere curierat cu plata la destinatar
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de Aurelia Vin Iun 07, 2013 12:26 am

Pakeha a scris:Forumul asta era muribund (precum n-am reusit sa induc vreo activitate pe e-gradini) ; de cand a aparut "Chisinaul" Very Happy e activitate buna si imi face placere sa va citesc si sa va raspund (cand stiu)
Multumesc Alex pentru compliment! E foarte placut! Ne vom stradui si ulterior sa fim la fel de active! Ceea ce tine de mine personal pai, daca ai observat, sunt foarte curioasa si ma intereseaza totul ce tine de Hoya! Norocul tau , ca eu nu cunosc inca bine romana! Caci te bombardam cu intrebari, ca nu aveai sa stii unde sa te ascunzi de mineEventuala comanda la Cluj iunie 2013 Ada4246b3229f682959f1a6cada3de17!
Pakeha a scris: - mai ca-mi vine sa va fac o vizita la anul la Chisinau (daca ma invitati .. )
Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 C7a1d4c2374098d41e1cc41fbd600fa7foarte interesanta idee
Aurelia
Aurelia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 1242
Varsta : 55
Puncte : 1360
Data de inscriere : 02/12/2011

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de IULIANA Vin Iun 07, 2013 12:32 am

Pakeha a scris:
ok,
total global 104 euro (96+8 ) trimitere curierat cu plata la destinatar
ok
IULIANA
IULIANA
Admirator Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 102
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Puncte : 104
Data de inscriere : 06/01/2011

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de poxicuta Vin Iun 07, 2013 6:39 am

Pakeha a scris:inteleg ca banii vor ajunge :
Smith&Smith (Chisinau)
Bank Post (Iuliana)
PayPal (Poxicuta)

Am facut plata prin banca in contul Dnei Gavrus in lei , in general prin pay pal am platit pe cheltuiala destinatarul si nu aveam comision .
poxicuta
poxicuta
Cronicar Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Puncte : 524
Data de inscriere : 03/11/2010

http://poxicuta.sunphoto.ro

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de IULIANA Vin Iun 07, 2013 2:31 pm

Am depus banii in contul in lei.
IULIANA
IULIANA
Admirator Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 102
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Puncte : 104
Data de inscriere : 06/01/2011

Sus In jos

Eventuala comanda la Cluj iunie 2013 Empty Re: Eventuala comanda la Cluj iunie 2013

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum