HOYA
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

+6
Vernil
tinaM
vivien
Sash
vickylucia
Stefana
10 participan?i

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de Stefana Mar Noi 03, 2009 1:45 pm

La floraria Ninei a adus Hoya bella adulte, cu flori si boboci. Pret 29 (,99 Very Happy) lei.
Numai daca vrea cineva neaparat , fac eu oficiul de a trimite planta cand s-o mai incalzi putin. Dar stiti ca eu personal am o fobie cu posta romana Evil or Very Mad .
Stefana
Stefana
Hoyamaniac

feminin
Numarul mesajelor : 1490
Varsta : 70
Localizare : Bucuresti cartier Militari
Puncte : 459
Data de inscriere : 27/01/2008

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de vickylucia Mier Noi 04, 2009 7:54 pm

Eu as dori, daca se poate, pt ca eu n-o mai am. Stefana, stiu ca nu-ti place sa trimiti colete, dar te rog frumos!!!!!!!!!!!!
Trimite-mi un nr de cont pe MP!
vickylucia
vickylucia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 591
Puncte : 387
Data de inscriere : 25/05/2008

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de Stefana Mier Noi 04, 2009 10:20 pm

Nici o problema Vicky Smile. Daca nu maine, poimaine sigur ajung la Nina. Numa' sa procur o cutie de cizme goala Very Happy.
Nu-mi place sa trimit colete pentru ca am avut experiente tare neasteptate cu mesageria postala (anul trecut am primit un ghiveci efectiv spart, de parca ar fi calcat cu bocanci pe pachet Sad ).
Stefana
Stefana
Hoyamaniac

feminin
Numarul mesajelor : 1490
Varsta : 70
Localizare : Bucuresti cartier Militari
Puncte : 459
Data de inscriere : 27/01/2008

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de vickylucia Mier Noi 04, 2009 10:37 pm

Multumesc, Stefana! Daca tot ajungi la Nina , te rog sa o intrebi daca nu are butasi prinsi de hoya denisii si eritrostrema, pt ca pe forum nu o mai vad ca s-o intreb personal.
vickylucia
vickylucia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 591
Puncte : 387
Data de inscriere : 25/05/2008

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de Sash Joi Noi 05, 2009 12:32 pm

Scuze de offtopic, dar... unde e floraria Ninei? Si... ce hoya in afara de bella mai are?

Sash
Admirator Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 77
Puncte : 83
Data de inscriere : 07/07/2009

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de Stefana Joi Noi 05, 2009 2:16 pm

Deocamdata are numai bella si carnosa cu frunze pufoase. Floraria este in Piata Matache, aproape de Gara de Nord.
Stefana
Stefana
Hoyamaniac

feminin
Numarul mesajelor : 1490
Varsta : 70
Localizare : Bucuresti cartier Militari
Puncte : 459
Data de inscriere : 27/01/2008

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de vivien Joi Noi 05, 2009 4:47 pm

daca mai aduce alte soiuri ne anunti tu? Wink Wink
vivien
vivien
Dependent de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 48
Localizare : timisoara
Puncte : 300
Data de inscriere : 11/07/2008

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de Stefana Joi Noi 05, 2009 5:35 pm

Bineinteles Very Happy Si daca mai vad si alte hoya adulte prin comert, dau de stire.
Dar Baumaxul nu mai are nimica nou? La Sibiu, Cluj?
Stefana
Stefana
Hoyamaniac

feminin
Numarul mesajelor : 1490
Varsta : 70
Localizare : Bucuresti cartier Militari
Puncte : 459
Data de inscriere : 27/01/2008

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de tinaM Joi Noi 05, 2009 11:04 pm

Chiar nimic nou. Se pare ca anul asta nu au mai adus decat cate una bucata din fiecare specie, au mai ramas doar o compacta prapadita, linearis, incurvula si un serpens nu in stare foarte buna. Si nici macar una nu are pedunculi.
tinaM
tinaM
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 659
Localizare : Sibiu
Puncte : 461
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de Stefana Vin Noi 06, 2009 1:15 pm

Vicky, gata ti-am luat-o Very Happy. E frumushica, diseara o impachetez.

Iti scriu pe PM si contul in care sa pui banii, dupa ce vad cat a costat transportul. Mi-am inchis contul la BCR, asa ca folosesc Raiffeisenul lui fii-miu.
Stefana
Stefana
Hoyamaniac

feminin
Numarul mesajelor : 1490
Varsta : 70
Localizare : Bucuresti cartier Militari
Puncte : 459
Data de inscriere : 27/01/2008

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de Vernil Vin Noi 06, 2009 7:51 pm

Mi-am luat si eu o carnosa cu frunze rotunjite si f.putin pufoase ... Mi-au placut frunzele, marimea si, nu in ultimul rand, avea un pret ca pentru vremuri de criza, adica convenabil flower 15 ron
Vernil
Vernil
Hoya-mon amour

feminin
Numarul mesajelor : 772
Varsta : 66
Localizare : N 44o29\' E 26o01\'
Puncte : 507
Data de inscriere : 14/02/2008

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de Vernil Vin Noi 06, 2009 7:53 pm

Sash a scris:Scuze de offtopic, dar... unde e floraria Ninei? Si... ce hoya in afara de bella mai are?

Cred ca toate florariile "Violeta" comercializeaza acum 2 tipuri de hoya, respectiv Bella si Carnosa cu frunze rotunjite si putin pufoase. Una dintre aceste florarii este langa Stadionul Dinamo din Bucuresti, pe unde trece tramvaiul 5, insa acum se schimba sinele tramvaiului, deci strada este in reparatii capitale. Important de stiut, floraria este deschisa de la 7 dimineata.
Vernil
Vernil
Hoya-mon amour

feminin
Numarul mesajelor : 772
Varsta : 66
Localizare : N 44o29\' E 26o01\'
Puncte : 507
Data de inscriere : 14/02/2008

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de vivien Vin Noi 06, 2009 10:21 pm

putem vede ai noi cum arata carnosa pufoasa? pozee? oare face florile la fel cu celelate?
vivien
vivien
Dependent de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 48
Localizare : timisoara
Puncte : 300
Data de inscriere : 11/07/2008

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de Stefana Sam Noi 07, 2009 12:29 am

Vivi, ai aici in primul meu mesaj cum sunt, practic, frunzele :
https://hoya.forumgratuit.ro/identificare-hoya-f25/o-fi-carnosa-t743.htm
Eu zic ca este o Hoya carnosa Thailand, dar florile habar n-am cum arata. In principiu cred ca sunt la fel cu ale carnosei obisnuite. Mie imi plac frunzele Wink
Stefana
Stefana
Hoyamaniac

feminin
Numarul mesajelor : 1490
Varsta : 70
Localizare : Bucuresti cartier Militari
Puncte : 459
Data de inscriere : 27/01/2008

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de Sash Sam Noi 07, 2009 1:04 am

Multumesc pentru localizare.
Din pacate cam departe de mine dar... mi-a auzit cineva suspinele si de azi am si eu o frumusica din asta Smile

PS - se pare ca e hoya motoskei (tot un soi de carnosa) http://images.google.ro/images?hl=ro&source=hp&q=hoya%20motoskei&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

Sash
Admirator Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 77
Puncte : 83
Data de inscriere : 07/07/2009

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de vivien Sam Noi 07, 2009 8:56 am

sa nu zici ca ai gasit motoskei de luat din Bucurest,i Sash?
vivien
vivien
Dependent de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 48
Localizare : timisoara
Puncte : 300
Data de inscriere : 11/07/2008

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de Vernil Sam Noi 07, 2009 9:21 am

Multumesc, Sash, exact asta e cheers . Hoya motoskei cheers

Vivien, stai linistita, punem butas la prins. Eu nu ma incumet sa trimit cu posta romana asa o planta , imi cer scuze.

Stefana, cred ca are florile putin diferite de carnosa.

Eu am desfacut planta de pe sarma, cred ca am gresit, datorita distantei f.mari dintre frunze, aspectul estetic are de suferit ... dar nu am vrut sa o supun altui stres, asa ca o las pe scarita mea. Inca o remarca, toate ghivecele cu H.motoskei erau afara, in frig, iar in Bucuresti erau ieri 5 grade ... Voi considera ca a stat la repaus fortat, cine stie cate zile a stat asa, din Olanda pana am achizitionat-o eu.
Vernil
Vernil
Hoya-mon amour

feminin
Numarul mesajelor : 772
Varsta : 66
Localizare : N 44o29\' E 26o01\'
Puncte : 507
Data de inscriere : 14/02/2008

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de vivien Sam Noi 07, 2009 11:01 am

cit a costat planta de motoskei?
vivien
vivien
Dependent de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 48
Localizare : timisoara
Puncte : 300
Data de inscriere : 11/07/2008

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de Vernil Sam Noi 07, 2009 4:16 pm

Parca am scris, pret pentru o perioada de criza, adica 15 ron. Super-ieftin, este o planta mare, tija de aprox. 1 1/2 m.
Am in plan sa ajung in Dubai, peste 2-3 saptamani, trebuie sa astept doar un raspuns. Va imaginati ca voi colinda dupa flori, ca altfel nu voi trai linistita lol!
Vernil
Vernil
Hoya-mon amour

feminin
Numarul mesajelor : 772
Varsta : 66
Localizare : N 44o29\' E 26o01\'
Puncte : 507
Data de inscriere : 14/02/2008

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de getama Sam Noi 07, 2009 8:17 pm

niste poze cu hoya de la floraria Ninei Rolling Eyes
getama
getama
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 656
Localizare : Galati
Puncte : 689
Data de inscriere : 25/05/2009

http://getama.sunphoto.ro

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de tinaM Dum Noi 08, 2009 7:28 pm

Stiu ca topicul se numeste "Daca intereseaza pe cineva Hoya bella" si sunt off topic dar... pe mine m-ar interesa acesta motoskei. Mai are cineva drum pe-acolo? Cred ca nu e inca foarte rece, ar putea fi trimisa prin posta sau cu un microbuz Embarassed
tinaM
tinaM
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 659
Localizare : Sibiu
Puncte : 461
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de vickylucia Dum Noi 08, 2009 8:36 pm

Eu n-am stiut ca Nina are si carnosa motoschei, pt ca .......si eu as fi dorit , dar ii multumesc Stefanei si pt bella!
vickylucia
vickylucia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 591
Puncte : 387
Data de inscriere : 25/05/2008

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de vickylucia Sam Noi 14, 2009 1:14 pm

Ieri am primit coletul de la Stefana si in el se afla o minunatie de hoya bella inflorita. Planta a ajuns in stare f buna si datorita grijei si meticulozitatii cu care a fost impachetata.Multumesc ,de mii de ori , Stefana!
vickylucia
vickylucia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 591
Puncte : 387
Data de inscriere : 25/05/2008

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de Vernil Sam Noi 14, 2009 7:58 pm

Spuneti exact cine vrea Motoskei si incerc sa va ajut. Pe aceasta cale o rog pe Stefana sa ma ajute cu posta, sunt intr-o criza teribila de timp. Varietatea se mai gaseste la floraria Violeta de langa stadionul DInamo.
Vernil
Vernil
Hoya-mon amour

feminin
Numarul mesajelor : 772
Varsta : 66
Localizare : N 44o29\' E 26o01\'
Puncte : 507
Data de inscriere : 14/02/2008

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de tinaM Dum Noi 15, 2009 12:26 am

Vernil, as vrea si eu motoskei, daca se mai poate. Numai sa-mi spuneti unde trimit banii. In rest, poate fi trimisa cu posta.
tinaM
tinaM
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 659
Localizare : Sibiu
Puncte : 461
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Daca intereseaza pe cineva Hoya bella Empty Re: Daca intereseaza pe cineva Hoya bella

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum