HOYA
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Bancuri si glume...

3 participan?i

HOYA :: Diverse :: Cafenea

In jos

Bancuri si glume... Empty Bancuri si glume...

Mesaj Scris de getama Sam Mar 06, 2010 10:34 am

În armata, soldatii sunt scosi la program administrativ în gradina unitatii. Caporalul, cu un aer satisfacut zice:
- Asa, toata lumea ia câte o lopata si trece la sapat! E vreunul printre voi care se pricepe la algebra?
- Eu, sa traiti! Sunt student la mate-fizica, dom’ caporal.
- Bravo, ma! Atunci arunca dracului lopata aia, ca nu-i de tine!
Soldatul, usurat, arunca lopata. Caporalul continua:
- Si pune mâna pe hârlet! Tu o sa extragi radacinile

Trei candidati dau examenul de conducere . Instructorul care ii examineaza ii intreaba:
− Fiecare sa-si imagineze ca este la munte si ruleaza pe un drum ingust cu 80 km/h .. In stanga e muntele, in dreapta e prapastia. Deodata apar in fata o tanara si o batranica. Ce calcati?
− Baba, ca e pacat de pustoaica, raspunde primul.
− Fata, ca mai are sanse de supravietuire dupa accident, raspunde al doilea.
− Pe amandoua, ca orice viraj e periculos in aceste conditii, zice si al treilea.
− Sunteti picati totii!!! tipa instructorul exasperat.. Frana trebuie calcata, dobitocilor!!!
getama
getama
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 656
Localizare : Galati
Puncte : 689
Data de inscriere : 25/05/2009

http://getama.sunphoto.ro

Sus In jos

Bancuri si glume... Empty Re: Bancuri si glume...

Mesaj Scris de getama Dum Mar 07, 2010 11:33 am

Je m'appelle Vasile Mure
Je veni de la padure
Je gasi nevasta-n pat
Se randez vous cu-n alt barbat
Quand je preparai ciomagu'
Mon amie sarise gardu'
Il tombeau dans la urzici
Sur son fund numai basici! Very Happy Very Happy Very Happy
getama
getama
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 656
Localizare : Galati
Puncte : 689
Data de inscriere : 25/05/2009

http://getama.sunphoto.ro

Sus In jos

Bancuri si glume... Empty Re: Bancuri si glume...

Mesaj Scris de getama Dum Mar 07, 2010 2:08 pm

La un proces plictisitor din cale-afara, cand toti aproape ca
adormisera, un betiv exclama catre procuror:
- Sa ma pupi in fund !
- Afara !
- Nuuu ! Aici, sa vada toata lumea !
getama
getama
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 656
Localizare : Galati
Puncte : 689
Data de inscriere : 25/05/2009

http://getama.sunphoto.ro

Sus In jos

Bancuri si glume... Empty Re: Bancuri si glume...

Mesaj Scris de getama Dum Mar 07, 2010 2:11 pm

Un urs batran il invata pe unul tanar:
- Omul trebuie atacat in asa fel incat sa aiba timp sa te vada si sa reactioneze.
- De ce?
- Sunt mai gustosi dupa aceea, nu mai au rahat in ei.

Doua tipe, de mult timp prietene, se hotarasc sa mai iasa si ele in oras, asa, ca fetele. merg si ai masa la un restaurant, insa mancarea se pare ca nu era foarte proaspata pentru ca la intoarcere acasa ambele aveau crampe la stomac.
La un moment dat una zice:
- Draga, ce ma fac? Fac pe mine! Nu mai pot sa tin pana acasa!
Cealalta raspunde:
- Si eu la fel! Hai sa intram aici la cimitiru' asta, ca e intuneric si nu ne vede nimeni.
- Bine, bine, dar cu ce ne stergem?
- Eu cu bikinii si apoi ii arunc,zice a doua
- Eh, eu n-am, da' oi gasi eu ceva...
A doua zi se intalnesc barbatii.
- Bai... Unde au fost ma nevestele noastre aseara? A mea a venit acasa fara bikini..
-Tu stai bine.. A mea, cand a venit, avea o panglica pe fund pe care scria: "NU TE VOM UITA NICIODATA. Fratii Grozavu"
getama
getama
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 656
Localizare : Galati
Puncte : 689
Data de inscriere : 25/05/2009

http://getama.sunphoto.ro

Sus In jos

Bancuri si glume... Empty Re: Bancuri si glume...

Mesaj Scris de getama Dum Mar 07, 2010 2:18 pm

Un tip isi cumpara o masina noua, ajunge acasa si o parcheaza in fata blocului. Lasa in geam un anunt aviz
hotilor de masini pe care scrie urmatoarele "nu spargeti nu am casetofon"; a doua zi ca tot omul se
trezeste sa mearga la munca. In locul in care a parcat masina gaseste o caramida, sub ea un bilet "nu-i bai
ca ii punem noi" Very Happy Very Happy Very Happy
getama
getama
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 656
Localizare : Galati
Puncte : 689
Data de inscriere : 25/05/2009

http://getama.sunphoto.ro

Sus In jos

Bancuri si glume... Empty Re: Bancuri si glume...

Mesaj Scris de getama Dum Mar 07, 2010 7:29 pm

nu mai zice nimeni nici un banc Sad Rolling Eyes
getama
getama
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 656
Localizare : Galati
Puncte : 689
Data de inscriere : 25/05/2009

http://getama.sunphoto.ro

Sus In jos

Bancuri si glume... Empty Re: Bancuri si glume...

Mesaj Scris de getama Dum Mar 21, 2010 3:40 pm

In spital se afla un pacient grav bolnav. Rudele se adunasera in sala de asteptare, iar, in final, intra un medic obosit si abatut..
"Imi pare rau ca trebuie sa va dau o veste proasta," spuse privind fetele ingrijorate "singura speranta pt. ruda d-voastra este transplantul de creier. Este inca experimental, riscant si din punct de vedere economic intru totul pe seama d-voastra."
Rudele ramasesera asezate, ascultand vestile proaste. In sfarsit, unul intreba: "Ca sa stim, cat costa un transplant de creier?"
"Depinde," raspunse medicul " 5.000 euro e creierul de barbat, 200 euro cel de femeie."
Se lasa o lunga perioada de liniste, timp in care barbatii din sala incercau sa nu rada si evitau privirile femeilor, chiar daca unii zambeau. In final, curiozitatea il impinse pe unul sa intrebe:
"Dle. doctor, dar totusi, de ce aceasta diferenta mare de pret?" Medicul zambi la aceasta intrebare atat de inocenta si raspunse:
"Cele femeiesti costa mai putin pt. ca sunt creiere folosite, celelalte sunt ca noi."
getama
getama
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 656
Localizare : Galati
Puncte : 689
Data de inscriere : 25/05/2009

http://getama.sunphoto.ro

Sus In jos

Bancuri si glume... Empty Re: Bancuri si glume...

Mesaj Scris de getama Dum Mar 21, 2010 8:05 pm

Un ardelean vine acasa mai devreme de la camp si aude zgomote in dormitor. Se duce in fuga si-si gaseste nevasta dezbracata complet, intinsa pe pat, transpirata si gafaind...Ce-i ma, nevasta, ce ai? -Am infarct.... zice ea.
Ardeleanul da sa fuga afara sa cheme pe doctor, cand copilul lui de 4 ani zice: Tata, tata, unchiu' Gheorghe este sub pat in pielea goala...
Ardeleanul fuge inapoi, ridica patura si-l vede pe Gheorghe sub pat dezbracat si zice: Pai bine ma, nenorocitule, nevasta-mea moare de inima si tu umbli ca un bezmetic prin casa in pielea goala de-mi sperii copilul...

Doi ardeleni se intalnesc pe strada: De ce esti amarat, Ioane?
- Cum sa nu fiu amarat daca mi-o murit un bou.
- Eh, ce sa-i faci, ase ne-om duce tatzi, unu' dupa altu'!
getama
getama
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 656
Localizare : Galati
Puncte : 689
Data de inscriere : 25/05/2009

http://getama.sunphoto.ro

Sus In jos

Bancuri si glume... Empty Re: Bancuri si glume...

Mesaj Scris de getama Mier Apr 07, 2010 10:23 am

Reclama:

"Vrei sa ai casa la munte?
Vrei cea mai tare masina de pe piata?
Vrei vila la mare?
Vrei sa iti petreci vacantele in Seychelles?

Magazinul nostru iti ofera o gama variata de cuie in care sa-ti pui pofta..."
getama
getama
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 656
Localizare : Galati
Puncte : 689
Data de inscriere : 25/05/2009

http://getama.sunphoto.ro

Sus In jos

Bancuri si glume... Empty Re: Bancuri si glume...

Mesaj Scris de getama Sam Apr 10, 2010 8:47 am

Strategie de salvare economica !!!

   

Trebuie sa fim foarte atenti cum cheltuim banii...
. Daca cheltuim banii prin hypermarketuri, ei vor ajunge in China;
. Daca cumparam benzina, vor ajunge la Arabi;
. Daca cumparam calculatoare, vor ajunge in Hong Kong;
. Daca cumparam fructe si legume, vor ajunge in Turcia;
. Daca cumparam autoturisme mici vor ajunge in Japonia;
. Daca cumparam unul din multele gadgeturi electronice, vor ajunge in Taiwan, si nu ajuta cu nimic economia româneasca.
Singura posibilitate de a pastra acesti bani acasa in Romania, este de a-i cheltui pe curve, pe vinul românesc sau pe tuica, deoarece acestea sunt garantat produse autohtone. Eu asa incerc sa fac...

Dar e cam greu de convins sotia ca fac aceste lucruri numai din patriotism !!!
getama
getama
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 656
Localizare : Galati
Puncte : 689
Data de inscriere : 25/05/2009

http://getama.sunphoto.ro

Sus In jos

Bancuri si glume... Empty Re: Bancuri si glume...

Mesaj Scris de Vernil Mar Iun 01, 2010 7:22 pm

CONCEDIUL MEDICAL
Din acest moment nu mai acceptam concediu medical eliberat de doctor prin care se adevereste ca sunteti bolnav. Daca puteti merge la doctor, inseamna ca puteti veni si la serviciu.


OPERATIILE CHIRURGICALE sunt interzise . Atata vreme cat sunteti angajat la noi, veti avea nevoie de toate organele. Nu veti elimina nimic. Noi v-am angajat intact. In cazul in care eliminati un organ, vom considera acest lucru indisciplina la locul de munca.

ZILE IN FOLOS PERSONAL se vor primi in mod egal, fiecare angajat va primi 104 zile personale pe an. Ele se numesc sambata
si duminica.

ZILE DE CONCEDIU - Toti angajatii vor primi concediul in aceeasi perioada a anului. Zilele de vacanta sunt dupa cum urmeaza: 1 ianuarie si 25 decembrie.

ZILE LIBERE PENTRU INMORMANTARI
Aceasta nu e o scuza sa lipsiti de la serviciu. Oricum nu mai puteti
face nimic pentru prietenii, rudele sau colegii morti. In cazurile rare in care un angajat va fi nevoit sa participe la inmormantari, acestea se vor programa seara tarziu. Suntem bucurosi sa va permitem sa lucrati in pauza de pranz pentru a putea pleca mai devreme, cu conditia sa va terminati insarcinarile pe ziua respectiva.


ABSENTA CAUZATA DE PROPRIUL DECES
Acest incident poate fi acceptat ca scuza . In orice caz, este necesar un preaviz de 2 saptamani precum si pregatirea unui inlocuitor care sa va preia atributiile.


FOLOSIREA TOALETELOR
Mult prea mult timp se petrece la toaleta. In viitor se va merge la toaleta in ordine alfabetica. Spre exemplu angajatii al caror nume incepe cu "A" se vor duce de la 8:00 la 8:20, cei cu "B" de la 8:20 la 8:40, si asa mai departe. Daca nu va puteti deplasa in timpul alocat, veti fi nevoiti sa asteptati pana a doua zi cand sunteti programati. In situatii de maxima urgenta, angajatii pot face schimb de locuri intre ei.
Superviserii ambilor angajati implicati in schimb trebuie sa aprobe aceasta schimbare in scris.
In plus, acum exista o restrictie de 3 minute de stationare in toalete.
La sfarsitul celor 3 minute se va declansa o alarma, hartia igienica se va retrage automat, usa de la toaleta se va deschide si contravenientul va fi fotografiat. La a doua abatere, fotografia va fi publicata in ziarul intern al companiei la rubrica "Acte de indisciplina".


PAUZA DE MASA
Persoanele slabe vor primi 30 de minute pauza de masa, deoarece trebuie sa manace mai mult pentru a arata sanatoase .
Persoanele cu greutate normala vor primi 15 minute pauza de masa, pentru a-si pastra silueta.
Persoanele supraponderale vor primi 5 minute pauza de masa deoarece este suficient pentru a lua o pastila de slabit.
Va multumim pentru loialitatea aratata fata de companie. Suntem aici pentru a asigura o experienta pozitiva angajatilor.
Orice intrebari, comentarii, nelamuriri, plangeri, reclamatii, frustrari, iritari, suparari, insinuari, acuzatii, vor fi adresate in alta parte.


CUM NE IMBRACAM
Este recomnadat sa veniti imbracati la serviciu conform salariului primit.
Daca purtati pantofi Prada de $350 sau o geanta Gucci de $600 vom presupune ca o duceti bine din punct de vedere financiar, deci nu aveti nevoie de o marire de salariu.
Daca va imbracati saracacios, va trebui sa invatati sa va administrati banii mai bine pentru a va cumpara haine mai frumoase, prin urmare nu aveti nevoie de o marire de salariu.
Daca va imbracati potrivit, sunteti exact acolo unde trebuie si in consecinta nu aveti nevoie de o marire de salariu.


Va dorim o saptamana placuta.
Conducerea
Vernil
Vernil
Hoya-mon amour

feminin
Numarul mesajelor : 772
Varsta : 66
Localizare : N 44o29\' E 26o01\'
Puncte : 507
Data de inscriere : 14/02/2008

Sus In jos

Bancuri si glume... Empty Re: Bancuri si glume...

Mesaj Scris de Vernil Mier Ian 05, 2011 7:13 pm

Nu este un banc, dar nu am stiut unde sa postez "adevarul gol golut" spus de laureatul premiului Nobel la medicina. Fraza anului spusa de castigatorul Premiului Nobel pentru medicina

“In lumea actuala se investeste de cinci ori mai mult in medicamente pentru virilitatea masculina si silicoane pentru femei, decat in vindecarea bolii Alzheimer. Din aceasta cauza in cativa ani vom avea batrane cu bustul mare si batrani cu penisul tare. Dar niciunul nu-si va aduce aminte la ce servesc”.










Vernil
Vernil
Hoya-mon amour

feminin
Numarul mesajelor : 772
Varsta : 66
Localizare : N 44o29\' E 26o01\'
Puncte : 507
Data de inscriere : 14/02/2008

Sus In jos

Bancuri si glume... Empty Re: Bancuri si glume...

Mesaj Scris de marirogo Sam Oct 08, 2011 11:11 pm

Vine popa cu botezul la o femeie acasaa,i ,dand el cu busuiocul,aude deodata din domitorul femeii:
-Sunt o Cur*a!
Femeia,rusinata,ii explica preotului ca era papagalita ei pe care nu o avea de mult timp si care asa urla mereu.
Popa:
-Nu-i nicio problema!Eu am acasa 2 papagali care sunt foarte evlaviosi,se roaga in fiecare seara!Dati-mi-o mie si o fa eu sa sape de vicii!
Pleaca popa cu papagalita,ajunge acasa,o baga in cusca si ea:
-Sunt cur*a!
Ceilalti doi papagali se uita unul la celalalt si unul ii spune celuilalt :
-Vezi mai prostule ca nu ne-am rugat degeaba in fiecare seara?


marirogo
Curios cu privire la Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 23
Puncte : 25
Data de inscriere : 20/06/2011

Sus In jos

Bancuri si glume... Empty Re: Bancuri si glume...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


HOYA :: Diverse :: Cafenea

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum