HOYA
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

gripa porcina

2 participan?i

HOYA :: Diverse :: Cafenea

In jos

gripa porcina Empty gripa porcina

Mesaj Scris de getama Sam Ian 16, 2010 12:05 pm

ce parere aveti despre vaccinarea impotriva gripei noi? Sad
getama
getama
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 656
Localizare : Galati
Puncte : 689
Data de inscriere : 25/05/2009

http://getama.sunphoto.ro

Sus In jos

gripa porcina Empty Re: gripa porcina

Mesaj Scris de Carmen Sam Ian 16, 2010 8:10 pm

eu una sunt contra....
cred mai mult in conspiratie mondiala decat in efectul vaccinului...
plus ca in situatia mea, nimeni nu-ti spune exact, sau nu-si asuma riscuri , pt efectele pe care le poate produce la bebe...
majoritatea medicilor sunt impotriva,citisem undeva de un procent de 75 % contra...e clar ca e insuficient testat...
in plus ideea de preventie si de vizita la medic la primele simptome cred ca e de un real succes...totul e sa nu fie complicatii de alta natura la pacient, dar cred ca si daca ar fi , in momentul in care se merge la medic din prima si se fac analizele, cred ca totul poate fi salvat....
da, am auzit cazuri si de gravide care au murit, unele si ele si copii, in alte cazuri doar ele, in unele cazuri au mers tarziu la medic, suportand raceala pe picioare, alteori poate au fost si alte cauze...
am auzit cazuri in schimb si de gravida de 23 sapt care a facut gripa pandemica, s-a tratat si e in continuare in stare excelenta si ea si copilul...dar a mers la medic cat mai repede...
deci eu una merg pe partea de preventie: multe citrice zilnic concentrate in fresh-uri naturale, evit aglomeratiile si cand vine la birou cineva racit , imi pun masca de protectie,dupa care deratizez zona cu solutii de curatat...
Doamne ajuta sa trecem rapid peste isteria asta mondiala cu gripa, si sa ne pastram sanatosi...
Carmen
Carmen
Colectionar Hoya & Adm-Fondator

feminin
Numarul mesajelor : 4669
Varsta : 41
Localizare : printre Hoya
Puncte : 1365
Data de inscriere : 25/01/2008

http://www.hoyas.ro

Sus In jos

gripa porcina Empty Re: gripa porcina

Mesaj Scris de getama Sam Ian 16, 2010 8:53 pm

si eu sunt retinuta la vaccin ca si in cazul gripei aviare(mult haos)...parerea mea e ca orice boala netratata poate surveni la complicatii pana la deces mai ales ca daca tinem cont ca totusi raceala sau gripa ataca caile respiratorii si implicit dupa aceea plamani (depinde de inconstienta cu care nu se ia in considerare orice simptom de boala),ma intreb oare cine poate sa traiasca fara sa respire.dupa mine cazurile de gripa care au ajuns pana la deces e din cauza inconstientei,pentru ca nu s-a luat in seama simptomele unei raceli si nu sau tratat ...au ajuns in ultima faza la spital ...
getama
getama
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 656
Localizare : Galati
Puncte : 689
Data de inscriere : 25/05/2009

http://getama.sunphoto.ro

Sus In jos

gripa porcina Empty Re: gripa porcina

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


HOYA :: Diverse :: Cafenea

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum