HOYA
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Hoya la Cluj septembrie 2012

+2
andreea
Pakeha
6 participan?i

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de andreea Dum Sept 09, 2012 3:15 pm

poxicuta, nu vreau sa te influentez, pur si simplu e o coincidenta, exact aceeasi specie e la mine cu o bucatica de frunza. Eu nu l-am primit din Franta, din alta parte.Si eu vroiam specia aceasta, dar nu am comandat-o, nici nu stiu cum as proceda daca as fi in locul tau.
Decizia iti apartine! Smile
(Despre perderi, cred ca nimeni nu este scutit. Clar ca-mi pare rau, dar incerc sa nu ma gindesc. E vorba de niste butasi si deja din experienta am vazut ca sunt specii care se inradacineaza usor, dar altele.... nici nu stii cum sa procedezi. Dar pe noi nimic nu ne opreste.)
andreea
andreea
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 719
Puncte : 723
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de poxicuta Dum Sept 09, 2012 4:14 pm

si eu imi asum pierderile mele( am pierdut bordenii din comanda anterioara si am cumparat-o din nou acum), dar meredithii este cu defect deci trebuia sa o vanda la un pret mai mic, asta am cerut un discount, nu este corect?
poxicuta
poxicuta
Cronicar Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Puncte : 524
Data de inscriere : 03/11/2010

http://poxicuta.sunphoto.ro

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de andreea Dum Sept 09, 2012 4:35 pm

Nu stiu ce sa zic de preturi, clar ca vrem ceva mai ieftin, dar eu de obicei nu prea discut de preturi, deoarece am butasi care stau mult pin vad o frunza, unii usuca mugurile de citeva ori. De exemplu Hoya benguetensis a hotarit sa ma bucure cu o tija lunga, a reusit sa creasca si o frunza, bucuria nu a fost pe mult timp, am gasit frunza cazzuta. Asa si nu stiu ce mai vrea.
andreea
andreea
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 719
Puncte : 723
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de Pakeha Lun Sept 10, 2012 10:14 pm

Hello,
toate coletele au plecat astazi cu bine bounce

Iuliana
am pus in aceeasi cutie doua pungi inchise fiecare cu scotch larg, sper sa nu fie probleme, nu am avut cutii mai mici sa pun doua legate impreuna ...

Chisinau
cum autobuzul a plecat cu o ora mai repede decat prevazut din Cluj, si eu nu eram disponibil asa devreme, a fost din nou mama, nu stiu exact cum a fost, asteptam sa se intoarca cu pachetelul de la Aurelia, dar a venit fara ... nu a inteles de la sofer daca pachetelul va veni maine sau la alta data confused (maine suntem plecati cu totii, insa de miercuri mama e din nou acasa)

Poxicuta
M-am gandit mai bine, si zic ca ai dreptate, ai cumparat un butas cu o frunza intreaga !
A fost un accident neprevazut cu un limax si nu mai e intreaga (probabil ca daca nu as fi spus-o si o taiam un pic mai drept, nu s-ar fi observat, frunzele speciei sunt asa de mari, ca un sfert de frunza e de ajuns pentru butasire ... Twisted Evil ), deci ai dreptate sa spui ca contractul nu mai corespunde cu ceea ce ai cumparat No
Cum nu am alt butas sa iti propun si accidentul s-a produs (sau l-am observat - cand am facut repertorierea butasilor disponibili pentru a incropi lista, era intreaga) dupa ce ai platit (nu stiu de ce afirmi contrariul ? ), consider deci ca nu pot sa-ti trimit butasul (l-am scos din pachet) si trebuie sa iti rambursez suma platita, deci te rog sa-mi transmiti pe e-mail coordonatele bancare sa o pot face

General
Va rog daca se poate sa se tina cont de faptul ca nu sunt un comerciat de Hoya (exista asa ceva in Tailanda si nu m-as considera magulit sa fiu comparat cu ei)
Sunt un colectionar ca si voi (poate cu un pic mai multa experienta si o colectie adunata de mai multi ani), indragesc plantele in general si hoyele in particular si vand butasi dupa multe cereri si insistente pentru a face cunoscut si raspandit genul Hoya
Nu traiesc din asta, am un salariu mai mult decat confortabil, chiar daca, nu o ascund, folosesc banii din vanzari pentru a merge sa caut noi specii in Asia si Oceania (calatorii asa de epuizante, ca nu le-as dori la nimeni Evil or Very Mad )
Cum v-am spus, sunt la limita de a renunta la o parte din colectie si mai ales la partea comerciala, care imi pune in pericol sanatatea, linistea si casnicia, am zis ca e penultima lista pe care sunt sigur ca o fac, mai incolo depinde de mai multi factori, inca nu stiu deloc ce va fi Embarassed
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de andreea Lun Sept 10, 2012 10:30 pm

Pakeha a scris:
Chisinau
cum autobuzul a plecat cu o ora mai repede decat prevazut din Cluj, si eu nu eram disponibil asa devreme, a fost din nou mama, nu stiu exact cum a fost, asteptam sa se intoarca cu pachetelul de la Aurelia, dar a venit fara ... nu a inteles de la sofer daca pachetelul va veni maine sau la alta data confused (maine suntem plecati cu totii, insa de miercuri mama e din nou acasa)
Salut!
Alex, nu ai luat careva coordonate de la sofer?
Cred ca de ce nu a ajuns butasul se clariica Aurelia si te anunta.
Scuze de comentarii, ne-am permis prea multe. Smile
andreea
andreea
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 719
Puncte : 723
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de Aurelia Lun Sept 10, 2012 10:55 pm

Pakeha a scris:
Chisinau
cum autobuzul a plecat cu o ora mai repede decat prevazut din Cluj, si eu nu eram disponibil asa devreme, a fost din nou mama, nu stiu exact cum a fost, asteptam sa se intoarca cu pachetelul de la Aurelia, dar a venit fara ... nu a inteles de la sofer daca pachetelul va veni maine sau la alta data confused (maine suntem plecati cu totii, insa de miercuri mama e din nou acasa)
Alex Eu nu inteleg cum sa intamplat asa Sad!Coletul meu avenit la Cluj la ora 6 dimineata!A trebuit se vii la autobuz la ora 17.00 cind el pliaca la Chisinau(azi)!
Acuma trebuie sa caut butasul meu Sad !!!!!
Aurelia
Aurelia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 1242
Varsta : 55
Puncte : 1360
Data de inscriere : 02/12/2011

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de Pakeha Lun Sept 10, 2012 11:08 pm

Aurelia a scris:
Pakeha a scris:
Chisinau
cum autobuzul a plecat cu o ora mai repede decat prevazut din Cluj, si eu nu eram disponibil asa devreme, a fost din nou mama, nu stiu exact cum a fost, asteptam sa se intoarca cu pachetelul de la Aurelia, dar a venit fara ... nu a inteles de la sofer daca pachetelul va veni maine sau la alta data confused (maine suntem plecati cu totii, insa de miercuri mama e din nou acasa)
Alex Eu nu inteleg cum sa intamplat asa Sad!Coletul meu avenut la Cluj la ora 6 dimineata!A trebuit se vii la autobuz la ora 17.00 cind el pliaca la Chisinau(azi)!
Acuma trebuie sa caut butasul meu Sad !!!!!
pai mama mea a fost la autobuzul de Chisinau care a plecat la 17:00 (a fost acolo la 16:30 si a dat soferului coletul de la mine) - soferul i-a spus ceva despre un colet dar nu il avea la el sau ceva asemanator ?!?! am impresia ca sau mama mea sau soferul nu au inteles bine ceva ... cum din pacate n-am putut merge personal, nu stiu exact ce s-a intamplat confused

Poxicuta
am primit e-mailul, ok pentru transfer, il va face mama mea la proxima trecere pe la banca
daca doresti eventual si rambursarea 50% a Hoya celata, pot sa ti-i trimit acum de asemenea (sau ai reducere de 6 euro la primavara pentru o alta celata)
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de Aurelia Lun Sept 10, 2012 11:25 pm

Exist dou de autobuz la Chisinau la opa 17.00 si 18.00!Poate ea a mers la alt autobuz ?
I-am scris un numar de autobuzul meu! Twisted Evil
Cind mama ta o sa poata sa ia coletul daca il trimit din nou?
Aurelia
Aurelia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 1242
Varsta : 55
Puncte : 1360
Data de inscriere : 02/12/2011

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de Pakeha Mar Sept 11, 2012 7:28 am

Aurelia a scris:Exist dou de autobuz la Chisinau la opa 17.00 si 18.00!Poate ea a mers la alt autobuz ?
I-am scris un numar de autobuzul meu! Twisted Evil
Cind mama ta o sa poata sa ia coletul daca il trimit din nou?
coletul a fost dat la autobuzul cu numarul transmis (ceva gen CZS444 ?)
am mai chestionat-o pe mama si cred ca soferul nu stia daca coletul de dat era la aceeasi persoana de la care primea coletul ... iar mama nu mai stia daca trebuie sa ia sau nu coletul (e in varsta si ea ...)
in orice caz chiar daca soferul avea la el coletul (mama nu l-a vazut), e sigur ca nu s-au inteles
imi pare rau de incurcatura, caci tu trebuie sa te mai duci odata Sad
Avand in vedere cum s-a petrecut, poate e mai bine sa mai tii coletul la tine si iti scriu cand ma intorc din munti sa mai stabilim o data cand voi fi la Cluj si sa merg eu la autobuz Smile
Alex
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de andreea Mar Sept 11, 2012 7:42 am

A ajuns coletul la Chisinau! Multumim mult pentru tot! Nu am reusit sa ma uit atent, deoarece merg la serviciu.
Succese tuturor la inradacinare!
andreea
andreea
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 719
Puncte : 723
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de andreea Mar Sept 11, 2012 7:51 am

Pakeha a scris:
Avand in vedere cum s-a petrecut, poate e mai bine sa mai tii coletul la tine si iti scriu cand ma intorc din munti sa mai stabilim o data cand voi fi la Cluj si sa merg eu la autobuz Smile
Alex
Aurica a luat cutia cu butasul de la sofer, cind vine de la serviciu o sa revina cred pe forum.
andreea
andreea
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 719
Puncte : 723
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de Aurelia Mar Sept 11, 2012 11:04 am

Pakeha a scris:Avand in vedere cum s-a petrecut, poate e mai bine sa mai tii coletul la tine si iti scriu cand ma intorc din munti sa mai stabilim o data cand voi fi la Cluj si sa merg eu la autobuz Smile Alex
ok! Twisted Evil

Alex multumesc pentru butasii Very Happy !
Dar eu suparat!Asta ceea scortechinii care tu inradacinat pentru mine Sad ?
Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 A7f891d565aa
Aurelia
Aurelia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 1242
Varsta : 55
Puncte : 1360
Data de inscriere : 02/12/2011

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de poxicuta Mar Sept 11, 2012 11:24 am

[quote="Pakeha
Poxicuta
am primit e-mailul, ok pentru transfer, il va face mama mea la proxima trecere pe la banca
daca doresti eventual si rambursarea 50% a Hoya celata, pot sa ti-i trimit acum de asemenea (sau ai reducere de 6 euro la primavara pentru o alta celata)[/quote]

de acord sa primesc acum 50% din pret .
poxicuta
poxicuta
Cronicar Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Puncte : 524
Data de inscriere : 03/11/2010

http://poxicuta.sunphoto.ro

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de poxicuta Mar Sept 11, 2012 8:15 pm

eu si Iuliana am primit plantele !
poxicuta
poxicuta
Cronicar Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Puncte : 524
Data de inscriere : 03/11/2010

http://poxicuta.sunphoto.ro

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de Aurelia Mar Sept 11, 2012 8:50 pm

poxicuta a scris:eu si Iuliana am primit plantele !
Super! Succes la inradacinare Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Ee3626ff1915
Aurelia
Aurelia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 1242
Varsta : 55
Puncte : 1360
Data de inscriere : 02/12/2011

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de IULIANA Mar Sept 11, 2012 10:15 pm

Am primit plantutele si totul e ok. Multumesc mult Alex! Concediu placut in continuare!
IULIANA
IULIANA
Admirator Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 102
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Puncte : 104
Data de inscriere : 06/01/2011

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de IULIANA Mar Sept 11, 2012 10:27 pm

Multumesc Aurelia pentru urare! Succes, atat tie cat si celorlalti, la inradacinare!
IULIANA
IULIANA
Admirator Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 102
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Puncte : 104
Data de inscriere : 06/01/2011

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de Pakeha Mier Sept 12, 2012 9:47 am

Aurelia a scris:... Dar eu suparat!Asta ceea scortechinii care tu inradacinat pentru mine Sad ?
da, am vazut si eu ca nu era grozav de bine
ar fi trebuit sa pun butasul la inradacinat doar cu o luna inainte de trimitere !?!?
caci a facut radacini repede si bine, dar nu am avut timp sa ma ocup de el si a ramas in punga din iunie pana acum Neutral
cand l-am trimis, frunzele erau ok, probabil ca nu i-a placut drumul
sa imi spui cum se comporta in zilele ce urmeaza
poate ai vazut ceilalti butasi facuti acum erau mai frumosi ... asa s-a intamplat Embarassed

in schimb ti-am trimis un butas mare de E. anguliger (pe cel mic poate i-l dai lui Mila ?)


Ultima editare efectuata de catre Pakeha in Mier Sept 12, 2012 10:06 am, editata de 1 ori
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de Pakeha Mier Sept 12, 2012 10:06 am

Poxicuta
probabil ca azi vor fi trimisi cei 97 RON

H meredithii pusa intr-un pahar cu apa a inceput deja sa faca mugurasi de radacini Wink
pana la intoarcere sunt convins ca va avea radacini bune
in plus provine dintr-o tija laterala, dupa parerea mea tijele laterale produc butasii cei mai vigurosi
insa intr-adevar transportul e un factor de nesiguranta, butasii facuti la domiciliu au o rata de reusita de 99-100%, pe cand transportul reduce rata cu 5-10%
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de Aurelia Mier Sept 12, 2012 10:41 am

IULIANA a scris:Multumesc Aurelia pentru urare! Succes, atat tie cat si celorlalti, la inradacinare!
Mersi Very Happy
Aurelia
Aurelia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 1242
Varsta : 55
Puncte : 1360
Data de inscriere : 02/12/2011

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de Aurelia Mier Sept 12, 2012 10:57 am

Pakeha a scris:cand l-am trimis, frunzele erau ok, probabil ca nu i-a placut drumul
La poza unde toate butasile mele se vede ca el galbeni Sad
Pakeha a scris:sa imi spui cum se comporta in zilele ce urmeaza
OK
Pakeha a scris:in schimb ti-am trimis un butas mare de E. anguliger (pe cel mic poate i-l dai lui Mila ?)
Bine Very Happy
Aurelia
Aurelia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 1242
Varsta : 55
Puncte : 1360
Data de inscriere : 02/12/2011

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de miha Mier Sept 12, 2012 5:47 pm

Pakeha a scris:confirmari pagina 4 cu albastru

calculele deseara, pentru cine nu a precizat alta modalitate, transportul cu posta romana
(Moldova cu autobuzul)

Cred ca sunt singura care n-am primit inca pachetul...si sunt tare dezamagita... Crying or Very sad
Azi am fost la posta, stiam ca miercuri primesc in general coletele puse luni la posta, coletul meu nu era. Cand ajung acasa, gasesc o nota de la un curier. Sun la curier si ma anunta ca a trecut azi cu coletul, il rog sa mi-l aduca maine la munca pentru ca nu sunt acasa..si-mi spune ca am de plata in jur de 40 de lei.
N-am cerut niciodata pachetul prin curier, tocmai pentru ca nu stau in oras si km. suplimentari care se taxeaza ajung sa coste foarte mult. Ni s-a cerut sa specificam cine vrea coletul cu curier, eu n-am facut asta...am inteles ca s-au oprit banii pentru taxi, posta si ce cheltuieli au mai fost, n-am comentat niciodata...dar acum am un suflet tare trist.
Sper sa-mi aduca maine coletul...cred ca nici nu mai conteaza cum sunt butasii la cat de suparata sunt.
miha
miha
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 875
Varsta : 51
Localizare : CONSTANTA
Puncte : 402
Data de inscriere : 12/04/2008

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de Aurelia Mier Sept 12, 2012 8:50 pm

miha a scris:Cred ca sunt singura care n-am primit inca pachetul...si sunt tare dezamagita... Crying or Very sad
Sad
miha a scris:Sper sa-mi aduca maine coletul...cred ca nici nu mai conteaza cum sunt butasii la cat de suparata sunt.
"miha" cu butasii va fi toate bine Twisted Evil !Nu te supari Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Cbb8e03c2396
Aurelia
Aurelia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 1242
Varsta : 55
Puncte : 1360
Data de inscriere : 02/12/2011

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de Pakeha Joi Sept 13, 2012 12:02 am

Hello,
am internet si in seara asta dar nu stau mult caci sunt obosit Neutral
Aurelia a scris:
Pakeha a scris:cand l-am trimis, frunzele erau ok, probabil ca nu i-a placut drumul
La poza unde toate butasile mele se vede ca el galbeni Sad
Pakeha a scris:sa imi spui cum se comporta in zilele ce urmeaza
OK
plantele care stau la soare direct au frunzele care se "de-clorofileaza", pe romaneste se ingalbenesc - insa cand le aduci din nou la umbra, clorofila revine si "inverzesc" din nou
o parte din speciile de hoya au frunze care se inrosesc la lumina (nu neaparat soare direct) - aducandu-le la umbra devin din nou verzi
H. scortechinii era la soare direct cand am taiat butasul (frunze galbene), iar acum e doar la lumina (frunze rosii) - paradoxal, butasii taiati acum sunt mai frumosi decat cel taiat in iunie (?), chiar daca acela are radacini (insa nu stiu de ce nu a devenit ceva mai verde ... ?)
vina e a mea, caci toata luna iulie si august am fost foarte prins cu serviciul si pur si simplu am omis sa ma ocup de el altfel dacat udatul minim
cum iti spuneam, tine-ma la curent cu evolutia lui, si vedem ce se intampla - penultima frunza care cade poate fi semn bun, planta decide ca nu are nevoie de ea pentru urmarea programului Wink ultima care cade e de multe ori un semn rau Sad
miha a scris:
Pakeha a scris:pentru cine nu a precizat alta modalitate, transportul cu posta romana
N-am cerut niciodata pachetul prin curier, tocmai pentru ca nu stau in oras si km. suplimentari care se taxeaza ajung sa coste foarte mult. Ni s-a cerut sa specificam cine vrea coletul cu curier, eu n-am facut asta...
cu siguranta ai dreptate si te voi rambursa fara probleme (nu am modalitatea sa verific acum ce s-a intamplat exact)
iti doresc deci sa recuperezi coletul in cele mai bune conditii si vom vedea concret cum va fi cu rambursarea
e tot vina mea, caci timpul intre facerea listei si comanda pentru Romania a fost extrem de scurt in raport cu timpul disponibil in aceeasi perioada
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de miha Joi Sept 13, 2012 1:19 pm

A ajuns si coletul meu. A trebuit sa platesc 45 de lei... Cat m-am uitat aici arata bine butasii, nu se vad frunze ingalbenite.
miha
miha
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 875
Varsta : 51
Localizare : CONSTANTA
Puncte : 402
Data de inscriere : 12/04/2008

Sus In jos

Hoya la Cluj septembrie 2012 - Pagina 6 Empty Re: Hoya la Cluj septembrie 2012

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum