HOYA
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Link pt verificarea inregistrarii plantelor.

2 participan?i

In jos

Link pt verificarea inregistrarii  plantelor. Empty Link pt verificarea inregistrarii plantelor.

Mesaj Scris de Carmen Mar Mar 04, 2008 9:18 am



Ultima editare efectuata de catre Carmen in Mar Mar 04, 2008 9:59 pm, editata de 1 ori
Carmen
Carmen
Colectionar Hoya & Adm-Fondator

feminin
Numarul mesajelor : 4669
Varsta : 41
Localizare : printre Hoya
Puncte : 1365
Data de inscriere : 25/01/2008

http://www.hoyas.ro

Sus In jos

Link pt verificarea inregistrarii  plantelor. Empty Re: Link pt verificarea inregistrarii plantelor.

Mesaj Scris de ela Mar Mar 04, 2008 9:30 pm

Carmen, eu nu am inteles cum sa identific o planta;daca ii scriu numele apar niste detalii dar eu voiam poze...
ela
ela
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 1805
Localizare : Galati
Puncte : 481
Data de inscriere : 14/02/2008

Sus In jos

Link pt verificarea inregistrarii  plantelor. Empty Re: Link pt verificarea inregistrarii plantelor.

Mesaj Scris de Carmen Mar Mar 04, 2008 9:58 pm

Cu ajutorul link-ului putem verifica daca o specie de hoya e inregistrata sau nu...de acest lucru ne putem lovi cand cautam o anumita specie la un colectionar / vanzator / distribuitor ce are in oferta o anumita specie de planta cu un anumit nume. Cu ajutorul link-ului puteam verifica dc specia respectiva e inregistrata sau nu. Nu are poze, deci nu e un fel de enciclopedie a speciilor Hoya. E pt toate specile de plante, pentru a verifica denumirea unei plante dintr-o oferta de vanzare.
Inregistrarea unui plante in index cred ca presupune parcurgerea unor pasi, prin intermediul carora se va incerca determinarea exacta a speciei plantei.
E utila verificarea cu ajutorul link-ului daca doriti sa achizitionati plante deja determinate, inregistrate, si nu in curs de determinare exacta a speciei careia ii apartine. Cred ca ne va ajuta mult si pe noi cand deja vom avea peste 200 specii, vom fi in cautarea unor raritati si vom dori sa stim cu certitudine ca planta ce are un anumit nume in oferta e deja stabilit si inregistrat conform uzantelor din domeniu.

N-am fost destul de clara in editarea titlului, recunosc. Wink
Iar in ce priveste linkul si utilitatea lui, putem astepta sa vina si alte persoane care cunosc mai bine domeniul si utilitatea acestui lucru. Pakeha ? Cool
Carmen
Carmen
Colectionar Hoya & Adm-Fondator

feminin
Numarul mesajelor : 4669
Varsta : 41
Localizare : printre Hoya
Puncte : 1365
Data de inscriere : 25/01/2008

http://www.hoyas.ro

Sus In jos

Link pt verificarea inregistrarii  plantelor. Empty Re: Link pt verificarea inregistrarii plantelor.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum