HOYA
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Comanda eBay si distincta din Germania

+14
Admin
Johana
AnaR
vickylucia
irina
dodo
nina
bia8
ela
Stefana
miha
dianatm
Carmen
Simona D.
18 participan?i

Pagina 10 din 18 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 18  Urmatorul

In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de Stefana Vin Iun 13, 2008 2:11 pm

Deci suntem 4 doritori pentru o singura planta Cool .
Stefana
Stefana
Hoyamaniac

feminin
Numarul mesajelor : 1490
Varsta : 70
Localizare : Bucuresti cartier Militari
Puncte : 459
Data de inscriere : 27/01/2008

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de ela Vin Iun 13, 2008 2:23 pm

lamuriti-ma si pe mine cum impartiti voi o planta de hoya? Rolling Eyes taiati in doua radacina?
ela
ela
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 1805
Localizare : Galati
Puncte : 481
Data de inscriere : 14/02/2008

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de Stefana Vin Iun 13, 2008 2:56 pm

Ela, uneori planta are mai multe tulpini in ghiveci (cum a avut Crinkle a mea). Atunci se separa cu grija sa nu i se deranjeze radacinile.
Daca are doar o tulpina insa (cum e la multiflora) nici nu se pune problema Neutral .
Diana observase ca planta din poza parea sa aibe mai multe tulpini (in cazul strict al cummingianei).
Stefana
Stefana
Hoyamaniac

feminin
Numarul mesajelor : 1490
Varsta : 70
Localizare : Bucuresti cartier Militari
Puncte : 459
Data de inscriere : 27/01/2008

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de Simona D. Vin Iun 13, 2008 4:36 pm

Eu am avut festivitate ca a treminat nepoata-mea a 12-a Jump si nu am fost acasa. Vad ca deja s-a cam stabilit care planta a cui este ...
Eu i-am trimis e-mail sa-i spun ca le vreau pe toate si sa-l intreb daca mai este loc in colete ca din e-mail nu am prea inteles . In cazul in care mai este loc in colete am sa intreb ce mai este disponibil ca sa putem completa iar prioritate vor avea fetele care au ramas fara 1-2 plante.
In cazul in care nu mai este loc in colete dar mai sunt plante disponibile, imi spuneti cum facem. Mai facem un colet sau amanam pentru mai tarziu si va trimit banii inapoi. Asteptam sa ne trimita e-mail sa ne spuna iar apoi hotaram. Am sa fac imediat lista cu plantele si cui apartin dar numai ce am intrat pe usa deci ... un pic de rabdare Wink
Simona D.
Simona D.
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 689
Varsta : 52
Localizare : Terra / Europe / Romania / Arad
Puncte : 0
Data de inscriere : 04/03/2008

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de Simona D. Vin Iun 13, 2008 4:53 pm

Nina:
curtisii*
serpens*
chunii
acicularis
glabra
deykei
benguetensis
vittelina
parasitica variegata

Johana :
kerrii variegata *
compacta regalis *

Dodo :
curtisii *

DianaTm :
lura lei

Miha :
calycina *

Bia :
parasitica variegata

Ela :
benguetensis
caudata

Vickylucia :
serpens *
macgregori
sp. Baku *

Carmen :
diptera
cumingiana 1/2;

Simona:
calycina *
serpens *
cumingiana 1/2
lura lei
parasitica variegata

Cele cu steluta (*) sunt de pe ebay, restul sunt de pe lista.
Cred ca asta e ordinea. Daca cumva am gresit, va rog sa ma corectati.
Simona D.
Simona D.
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 689
Varsta : 52
Localizare : Terra / Europe / Romania / Arad
Puncte : 0
Data de inscriere : 04/03/2008

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de vickylucia Sam Iun 14, 2008 12:11 am

Eu vad ca am doar 3 [din 4comandate ultima oara +2anterior-kerii+compacta regalis].Eu doresc sa ma inscriu pe lista cu alte disponibilitati.
vickylucia
vickylucia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 591
Puncte : 387
Data de inscriere : 25/05/2008

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de vickylucia Sam Iun 14, 2008 12:21 am

La benguetensis eu eram a doua inscrisa[verifica]!
vickylucia
vickylucia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 591
Puncte : 387
Data de inscriere : 25/05/2008

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de Simona D. Sam Iun 14, 2008 1:41 am

vickylucia a scris:NU am vazut pe nimeni inscris la mcgregori si sp baku,deci si pe astea le vreau[maine trimit banii].
Lista este urmatoarea:macgilivray,serpens,macgregori,sp baku.Pe Nina si DODO ii rog sa-mi spuna sincer daca facem schimb de lastari ca sa stiu si sa nu mai comand alte flori.[deja am 6 specii cu tot cu compacta regalis si cu kerii variegata].
Dupa ce vin florile propun sa punem la topicul schimburi ce plante avem si sa facem schimb[unde este posibil]intre noi pt ca ii imbogatim pe cei cu magazinul.
La nevoie mai facem comanda de lastari cand vine Alex si sa mai ramana de comandat,doar plante din speciile pe care nu le are nimeni.

Dupa cum vezi, asta era lista ta !
Pe langa acestea nu mai putea fi nici una in lista ta pentru ca tu ai trimis 250 ron si nu ar fi fost in nici un caz suficienti pentru inca o planta.
Ai doar 3 din 4 comandate pentru ca una dintre ele ( macgillivrayi ) nu mai este in stoc. Nu esti singura care nu are toate plantele, cred ca ai vazut, nu? De cerut, eu le-am cerut pe toate care le-ati comandat. Nu este vina mea ca intre timp unele nu mai sunt disponibile sau nu sunt disponibile in numarul dorit de noi.

Cele doua comandate anterior ( kerrii variegata si compacta regalis ) nu au legatura cu aceasta comanda. Alea sunt deja pe drum.
Simona D.
Simona D.
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 689
Varsta : 52
Localizare : Terra / Europe / Romania / Arad
Puncte : 0
Data de inscriere : 04/03/2008

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de vickylucia Sam Iun 14, 2008 9:08 am

Am cedat la benguetensis pt ca era Nina inaintea mea[observ ca sunt 2],iar cu macgilivray sunt data iar la o parte[nu mai inteleg?]
vickylucia
vickylucia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 591
Puncte : 387
Data de inscriere : 25/05/2008

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de Carmen Sam Iun 14, 2008 9:21 am

Simona D. a scris:Tocmai am primit raspuns Wink

Lista noastra cu comanda era :

chunii 1
acicularis 1
glabra 2
deykei 1
benguetensis 2
vittelina 1
parasitica variegata 3
lura lei 2
cumingiana 3
caudata 2
macgillivrayi 1
macgregori 1
diptera 1

Pe langa acestea mai sunt cele comandate de pe e-bay:

curtisi 2
serpens 3
calycina 2
kerrii variegata 1
compacta regalius 1
sp. Baku


Acesta e e-mailul lor:

Ceau Simona
Hoya care leai comandat la Ebay Trebuie sa le platesti la Ebay.
Iar din Lista de comanda mai sint urmatoarele Hoya la dispositie :

chunii 1

acicularis 1
glabra 1
deykei 1
benguetensis 2
vittelina 1
parasitica variegata 3
lura lei 2
cumingiana 1
caudata 1
macgregori 1
diptera 1

Daca doresti aceste 16 Hoya ar fi bine sa ne informez dar intra in 2
Kartoane a 24,- euro.

Aceste Hoya poti sa platesti prin Paypal.
In momentul de fata avem doar cele Hoya din lista la dispozittie.

Asteptam raspuns .ceau

Ewald si Michael


Deci, dupa cum se vede nu sunt toate pe care le dorim Sad
Lipsesc:

glabra 1
cumingiana 2
caudata 1
macgillivrayi 1



Sa-mi spuneti cum facem cu cele lipsa. Intre timp eu trimit e-mail ca le vreau pe toate astea.

Nu esti data la o parte, furnizorul nu mai are disponibile...dupa cum vezi din mesajul citat din emailul lui. Va dati seama cred ca nu suntem singurii cumparatori la care a trimis lista. Pe ebay cand apare ceva de la el, in cateva ore se termina...
Carmen
Carmen
Colectionar Hoya & Adm-Fondator

feminin
Numarul mesajelor : 4669
Varsta : 41
Localizare : printre Hoya
Puncte : 1365
Data de inscriere : 25/01/2008

http://www.hoyas.ro

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de vickylucia Sam Iun 14, 2008 9:35 am

vickylucia a scris:Bun,deci pana in prezent suntem 3 pers care dorim benguitensis[Nina.eu si Ela].Cate plante din aceasta specie au?Imi cer scuze ca n-am citit toate comenzile,intr-adevar Nina era inaintea mea si Ela dupa.Cum procedez pt ca deja am trimis banii,se poate schimba pe caudata[sunt la acelasi pret]sau nu[pt ca si aici sunt cmenzi].Daca nu as dori caudata sau serpens, pauciflora,lura lei.[trimit pt cele trei din urma diferenta].
Am schimbat comanda la benguetenses pt ca era Nina inaintea mea,dar pt ca sunt 2 plante nu se poate mentine ordinea inscrierii?Scuze ca insist,dar pe prima lista asta am cerut!
vickylucia
vickylucia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 591
Puncte : 387
Data de inscriere : 25/05/2008

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de Admin Sam Iun 14, 2008 11:33 am

Admin
Admin
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 23
Localizare : Cu ochii pe voi
Puncte : 0
Data de inscriere : 25/01/2008

https://hoya.forumgratuit.ro

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de Simona D. Sam Iun 14, 2008 12:11 pm

vickylucia a scris:Am schimbat comanda la benguetenses pt ca era Nina inaintea mea,dar pt ca sunt 2 plante nu se poate mentine ordinea inscrierii?Scuze ca insist,dar pe prima lista asta am cerut!

Ai zis bine: pe prima lista asta ai cerut ! Pe a doua lista nu ai mai cerut-o si mai mult de atat nu ai trimis bani pentru ea. Eu pentru nimeni nu comand o planta pentru care nu mi s-au trimis banii.
Vrei sa-ti dau tie o planta pentru care nu ai trimis banii si sa nu i-o dau celei care a trimis banii pentru ea ?
Eu pentru fiecare am comandat pentru ce mi s-au trimis banii. Tu mi-ai trimis banii pentru cele 4 pe care ti le-am subliniat.
Simona D.
Simona D.
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 689
Varsta : 52
Localizare : Terra / Europe / Romania / Arad
Puncte : 0
Data de inscriere : 04/03/2008

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de Stefana Sam Iun 14, 2008 6:04 pm

Nici eu n-am cummingiana Sad ( e drept comandata impreuna cu Diana).
Nu-mi vira banii inapoi, Simona. Pot sta bine in contul tau si daca mai apare cummingiana, ne ai in vedere Praying .
Stefana
Stefana
Hoyamaniac

feminin
Numarul mesajelor : 1490
Varsta : 70
Localizare : Bucuresti cartier Militari
Puncte : 459
Data de inscriere : 27/01/2008

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de ela Sam Iun 14, 2008 6:13 pm

Vicky, asa se intampla la fiecare comanda, raman si persoane 'pe dinafara' pt. ca cererea intotdeauna depaseste oferta; dupa cum am spus mai inainte, iti dau eu un butas de benguetensis( daca e o singura planta in ghiveci) iar daca sunt mai multe radacini , scot una si ti-o trimit, deci nu ramai fara aceasta hoya!
Sa vezi ce a fost la comanda de la Alex, in mai, cand toti comandam ceva, ne razgandeam, vreo 2 saptamani am innebunit-o pe Stefana, mai ales ca erau comenzi mari:10-20 butasi fiecare( sincer o admir mult pe colega noastra ca a reusit sa se descurce in babilonia creata); atunci si eu am ramas fara cateva plante pe care mi le-as fi dorit dar asta e....am sa mi le comand data viitoare Very Happy
ela
ela
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 1805
Localizare : Galati
Puncte : 481
Data de inscriere : 14/02/2008

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de dianatm Sam Iun 14, 2008 9:41 pm

Are dreptate Stefana si noi suntem in pierdere si nu ne certam, ne-am resemnat asta este poate data viitoare, cu toate ca ne-o doream foarte mult pe H. cummingiana Carmen si Simona sa o stapaniti sanatoasa si cand aveti lastari de dat sa nu uitati de noi.
Simona sunt de acord cu Stefana nu imi trimite nici mie banii inapoi daca mai apare cumva cummingiana disponibila sa ne ai invedere, oricum mai vorbim dupa ce ajung plantele , poate reusesc sa imi fac drum personal sa vin dupa ele , mai vborbim pana atunci.
dianatm
dianatm
Dependent de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 347
Varsta : 46
Localizare : Timisoara
Puncte : 103
Data de inscriere : 23/02/2008

https://s107.photobucket.com/albums/m287/diana-flori/Hoya/

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de vickylucia Sam Iun 14, 2008 10:59 pm

Multumesc,Ela esti o fata buna asa ca si eu te voi servi cu carnosa tricolor [ti-o voi da pe cea mai mare],la schimb pe butasi.
vickylucia
vickylucia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 591
Puncte : 387
Data de inscriere : 25/05/2008

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de Simona D. Mier Iun 18, 2008 3:15 am

A aparut acum cumingiana pe ebay si am luat doua. Deci, Stefana, Diana si Miha aveti deja comandate plantutele Very Happy
Simona D.
Simona D.
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 689
Varsta : 52
Localizare : Terra / Europe / Romania / Arad
Puncte : 0
Data de inscriere : 04/03/2008

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de miha Mier Iun 18, 2008 7:02 am

Simona D. a scris:A aparut acum cumingiana pe ebay si am luat doua. Deci, Stefana, Diana si Miha aveti deja comandate plantutele Very Happy
Simona...mersi mult...nici nu stiu ce sa mai zic... Not worthy Buchet
miha
miha
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 875
Varsta : 51
Localizare : CONSTANTA
Puncte : 402
Data de inscriere : 12/04/2008

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de dianatm Mier Iun 18, 2008 8:17 am

woauuuuuuuuu, nu mai pot de bucurie , muuuultuuuuuumim mult de tot Simona, esti foarte draguta.
dianatm
dianatm
Dependent de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 347
Varsta : 46
Localizare : Timisoara
Puncte : 103
Data de inscriere : 23/02/2008

https://s107.photobucket.com/albums/m287/diana-flori/Hoya/

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de CBogdan Mier Iun 18, 2008 2:26 pm

fetele de la ce utilizator de pe ebay ati comandat ?
CBogdan
CBogdan
Admirator Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 110
Varsta : 42
Localizare : timisoara
Puncte : 27
Data de inscriere : 19/04/2008

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de Simona D. Mier Iun 18, 2008 3:00 pm

Floraleum
Simona D.
Simona D.
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 689
Varsta : 52
Localizare : Terra / Europe / Romania / Arad
Puncte : 0
Data de inscriere : 04/03/2008

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de Stefana Mier Iun 18, 2008 3:08 pm

Cum ramane cu transportul, Simona? Mai incape cummingiana (a mea +Diana) in pachetul pentru Nina?
Stefana
Stefana
Hoyamaniac

feminin
Numarul mesajelor : 1490
Varsta : 70
Localizare : Bucuresti cartier Militari
Puncte : 459
Data de inscriere : 27/01/2008

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de Simona D. Mier Iun 18, 2008 3:37 pm

Stefana a scris:Cum ramane cu transportul, Simona? Mai incape cummingiana (a mea +Diana) in pachetul pentru Nina?

Nu stiu, ca Nina nu se poate opri si tot comanda Jump
Simona D.
Simona D.
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 689
Varsta : 52
Localizare : Terra / Europe / Romania / Arad
Puncte : 0
Data de inscriere : 04/03/2008

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de Simona D. Mier Iun 18, 2008 7:14 pm

Fetelor, au mai aparut ceva hoya pe ebay la baietii de la care comandam noi. Uitati-va si daca vreti ceva, spune-ti ! In special fetele ce au ramas fara vre-o planta si au bani la mine. Aici e linkul: http://stores.ebay.de/floraleum
Simona D.
Simona D.
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 689
Varsta : 52
Localizare : Terra / Europe / Romania / Arad
Puncte : 0
Data de inscriere : 04/03/2008

Sus In jos

Comanda eBay si distincta din Germania - Pagina 10 Empty Re: Comanda eBay si distincta din Germania

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 18 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 18  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum