HOYA
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Comanda Hoya Pakeha martie 2010

+12
myosotis
gty
Vernil
Daniel74
ela
Carmen
getama
tinaM
dianatm
miha
vickylucia
Pakeha
16 participan?i

Pagina 7 din 14 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Urmatorul

In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de Pakeha Vin Mar 19, 2010 2:40 pm

am inceput deja sa tai butasii, cobor tot timpul cu foarfeca la mine si mai tai cate unul - ma ingrozesc un pic, sper sa fie totul gata la timp, noroc ca sunt mai putini decat data trecuta si de data asta nu trimit nimic la Gradina Botanica

deci in masura posibilului ar fi bine sa nu mai fie schimbari si sa zicem ca mai tarziu de duminica seara nu mai pot adauga nimic, luni impachetam (o sa ma ajute mama si Sylvie), deci luni nu o sa mai vin pe forum decat de 2-3 ori

@Vicky : ti-am raspuns in pagina precedenta, insa poate prea tarziu ...


Ultima editare efectuata de catre Pakeha in Vin Mar 19, 2010 9:25 pm, editata de 1 ori
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de vickylucia Vin Mar 19, 2010 7:39 pm

Mulțumesc, Alex! Banii îi pun luni în cont ca să fie totul în ordine.
Modificările erau :
-de înlocuit neoebudica cu uncinata.
-de adăugat pe listă: onycoides, curtisii, davidcumingii.
vickylucia
vickylucia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 591
Puncte : 387
Data de inscriere : 25/05/2008

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de Pakeha Vin Mar 19, 2010 9:26 pm

vickylucia a scris:Mulțumesc, Alex! Banii îi pun luni în cont ca să fie totul în ordine.
Modificările erau :
-de înlocuit neoebudica cu uncinata.
-de adăugat pe listă: onychoides, curtisii, davidcumingii.
e in regula, am notat deci totul
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de Pakeha Vin Mar 19, 2010 10:33 pm

m-am mai destresat un pic, am numarat si jumatate din butasi sunt deja facuti : cei care eau inradacinati si cei care erau in numar mare si trebuia sa fiu sigur ca numarul corespunde
multi comandati fara radacini vor avea deja radacinute mici, o sa incerc sa-i pun in pungi sa nu le piarda complet
daca cineva mi-ar fi spus cand am lansat comanda ca voi fi inca imobilizat la sfarsitul lui martie, nu l-as fi crezut No ... sau ca n-o sa pot conduce sa o duc pe mama mea la aeroport pale
asta este ! Rolling Eyes
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de vickylucia Sam Mar 20, 2010 10:16 am

Îmi pare rău pt tot ce ți se întâmplă Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Icon_pale însă ispita cu care ne-ai provocat nu te lasă să ai o covalescență liniștită Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Icon_study
Dacă tot ai pomenit de modificări, profit și te întreb dacă ai disponibil purpureofusca și irian jaya? Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Icon_scratch
vickylucia
vickylucia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 591
Puncte : 387
Data de inscriere : 25/05/2008

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de Daniel74 Sam Mar 20, 2010 10:24 am

am platit
Daniel74
Daniel74
Admirator Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 73
Varsta : 49
Puncte : 73
Data de inscriere : 28/07/2009

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de ela Sam Mar 20, 2010 10:29 am

alex, mai ai adresa mea?
ela
ela
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 1805
Localizare : Galati
Puncte : 481
Data de inscriere : 14/02/2008

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de Pakeha Sam Mar 20, 2010 1:49 pm

@Vicky
purpureofusca cu radacini 8 E ok inregistrat (numai bine, incepuse sa creasca)
sp Irian Jaya - nu sunt sigur, trebuie sa verific, 4 erau sigur, si e chiar in fundul serei, trebuie sa cer ajutor

printre cele care ar mai putea fi interesante, disponibile mai sunt :

H pubicalyx Royal Hawaiian Purple cu radacini 10 E
H macgillivrayii cu radacini 10 E
E sussuela Lockerby Scrub cu radacini 9 E
E affinis cu radacini 8 si 12 E
E ariadnae cu radacini 6 E
H Chouke cu radacini 9 E
H Mathilde cu radacini 9 E


Daniel74 a scris:am platit
am primit, multumesc, dar lipseste comisionul PayPal 0.7 E, credeam ca faci transfer - ii lasam pe data viitoare (daca va mai fi)

@Miha
cineva a renuntat la H patella cu radacini, deci e disponibila 12 E
ti-o propun tie, caci erai prima pe lista
daca nu, altcuiva ?

@Vivien
te rog s-mi confirmi adresa pentru plicul cu poza premiu de la concursul Asclep-Hoya, va fi trimis recomandat

@general
daca se poate sa-mi confirmati adresele pe e-mail (nu pe MP) ca sa nu trebuiasca sa le mai caut, mutumesc I love you
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de vickylucia Sam Mar 20, 2010 4:35 pm

Ok! Purpureofusca și chouke. Irian jaya în loc de halophila, dacă se poateComanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Icon_redface
vickylucia
vickylucia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 591
Puncte : 387
Data de inscriere : 25/05/2008

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de Pakeha Sam Mar 20, 2010 6:14 pm

vickylucia a scris:Ok! Purpureofusca și chouke. Irian jaya în loc de halophila, dacă se poateComanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Icon_redface
ok, inregistrat purpureofusca si Chouke
sp Irian Jaya nu mai pot sa fac alt butas, doar la toamna Neutral
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de vickylucia Sam Mar 20, 2010 6:24 pm

Pot spera și la un butaș de finlaysonii sp germanica! Adresa o trimit pe MP, pt că nu mă descurc cu e-mailul.
vickylucia
vickylucia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 591
Puncte : 387
Data de inscriere : 25/05/2008

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de Pakeha Sam Mar 20, 2010 7:18 pm

vickylucia a scris:Pot spera și la un butaș de finlaysonii sp germanica! Adresa o trimit pe MP, pt că nu mă descurc cu e-mailul.
nici din asta nu mai este deocamdata No
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de Daniel74 Sam Mar 20, 2010 8:00 pm

ok , daca isi revine treaba cu siguranta va ma fi, sa mi zici daca mai ai nevoie de adresa , si mersi din nou
Daniel74
Daniel74
Admirator Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 73
Varsta : 49
Puncte : 73
Data de inscriere : 28/07/2009

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de getama Sam Mar 20, 2010 9:14 pm

Alex,imi pare rau Embarassed ,dar joi si vineri am avut niste zile extrem de ocupate si nu am avut timp sa-ti achit.Am fost astazi la Banc Post si nu avea program.Luni imediat ce deschide ma duc sa-ti achit.
getama
getama
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 656
Localizare : Galati
Puncte : 689
Data de inscriere : 25/05/2009

http://getama.sunphoto.ro

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de miha Sam Mar 20, 2010 9:30 pm

Da, Pakeha...vreau si patella pink, multumesc... Putem face o compensare cu butasul de hoya polyneura din toamna si sa platesc diferenta?
Daca nu...ramane sa platesc toata suna...sa-mi spui cat trebuie sa depun prin paypal... sper sa reusesc sa mai fac o plata ca vad ca tot imi da si mie un mesaj de avertizare pe-acolo...
Multumesc...
miha
miha
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 875
Varsta : 51
Localizare : CONSTANTA
Puncte : 402
Data de inscriere : 12/04/2008

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de vickylucia Sam Mar 20, 2010 10:24 pm

Alex, te rog să-mi spui totalul ca să pot să-ți trimit diferența(am pus în cont 215e)!
vickylucia
vickylucia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 591
Puncte : 387
Data de inscriere : 25/05/2008

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de Pakeha Dum Mar 21, 2010 1:25 am

vickylucia a scris:Alex, te rog să-mi spui totalul ca să pot să-ți trimit diferența(am pus în cont 215e)!
deci cu : H onychoides, curtisii, davidcumingii, pupureofusca R , total 253.1 - 215 = 38.1 E de plata suplimentara
atentie : comisionul de tranzactie la expeditor
miha a scris:Da, Pakeha...vreau si patella pink, multumesc... Putem face o compensare cu butasul de hoya polyneura din toamna si sa platesc diferenta?
Daca nu...ramane sa platesc toata suma... sa-mi spui cat trebuie sa depun prin paypal... sper sa reusesc sa mai fac o plata ca vad ca tot imi da si mie un mesaj de avertizare pe-acolo... Multumesc...
foarte bine, 2 posibilitati :
- sau scad 5 E din total si cu asta nu mai e prioritate la H polyneura data viitoare impreuna cu Stefana (foarte probabil la toamna, a crescut bine de tot, dar o mai las sa se "stufeasca")
- sau nu ii scad si ramai prioritara la prima ocazie de disponibilitate
varianta 1 : 69.4 E (patella R : 7 E)
varianta 2 : 74.5 E (patella R : 12 E)
daca nu merge pe PayPal, virament pe contul romanesc, scazand 2.3 E comision (cu comisionul de tranzactie la expeditor)
getama a scris:Alex,imi pare rau Embarassed ,dar joi si vineri am avut niste zile extrem de ocupate si nu am avut timp sa-ti achit.Am fost astazi la Banc Post si nu avea program.Luni imediat ce deschide ma duc sa-ti achit.
ok pe luni, rapel totalul e 82.1 E (idem Vicky si Miha cu comisionul de tranzactie)

sunt facuti deja 2/3 din butasi, in principiu maine seara termin cu taiatul si impachetatul va fi luni Cool
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de vickylucia Dum Mar 21, 2010 6:58 am

Ok, pun banii luni! Dar dacă am depășit suma de 250 nu se mai include bonus la ultimii 50e? Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Icon_redface
vickylucia
vickylucia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 591
Puncte : 387
Data de inscriere : 25/05/2008

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de miha Dum Mar 21, 2010 10:38 am

Alex...ramane sa iau hoya polyneura la toamna... sigur imi va mai face ceva cu ochiul si atunci, desi ma gandeam sa ma cam opresc din achizitii...ca spatiul devine marea problema...
Parca mi-ar placea s-o am si pe ea...
Ramane asadar sa achit 12 euro...si deoarece am trimis restul, te rog sa-mi spui cat ar fi comisionul pentru suma asta...
miha
miha
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 875
Varsta : 51
Localizare : CONSTANTA
Puncte : 402
Data de inscriere : 12/04/2008

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de Pakeha Dum Mar 21, 2010 11:01 am

vickylucia a scris:Ok, pun banii luni! Dar dacă am depășit suma de 250 nu se mai include bonus la ultimii 50e? Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Icon_redface
bineinteles ca va fi, dar data aglomerarea de ultima clipa, cum am inteles ca nu mai ai foarte multe specii, poti face o lista cu ce ai (in spatiul adecvat, nu stiu exact unde, la colectii ? cu trimitere aici) si incerc sa-ti propun ceva care sa completeze bine ce ai deja si sa nu-mi fie foarte compicat de facut (mai ales ca aveam calculele noastre complicate)
multumesc anticipat
miha a scris:Alex...ramane sa iau hoya polyneura la toamna... sigur imi va mai face ceva cu ochiul si atunci, desi ma gandeam sa ma cam opresc din achizitii...ca spatiul devine marea problema...
Parca mi-ar placea s-o am si pe ea...
Ramane asadar sa achit 12 euro...si deoarece am trimis restul, te rog sa-mi spui cat ar fi comisionul pentru suma asta...
ai trimis banii pe contul romanesc ? caci n-am avut avertizare de PayPal ...
ok pentru 12 E (+ cei 7 de la solduri ?) cu polyneura prioritar la toamna, si va mai fi ceva bonus, cred ca 2 E
comision pentru PayPal ?
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de miha Dum Mar 21, 2010 11:04 am

Pakeha a scris:
miha a scris:Am trimis banii...
Acum sper numai sa am noroc cu butasii astia...cred pe toti ii comand a doua oara... Dar cum e primavara...si eu sunt optimista... stiu ca va fi bine...
sper si eu, iti tin pumnii ! I love you
din ce ai pe lista, nici una nu e foarte dificila, eventual ceva mai delicate : globulifera, odorata, filiformis
banii au ajuns deja, multumesc Smile

Banii intelesesem ca au intrat...eu i-am trimis prin paypal... Nu-mi da emotii acum... lol!
miha
miha
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 875
Varsta : 51
Localizare : CONSTANTA
Puncte : 402
Data de inscriere : 12/04/2008

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de Pakeha Dum Mar 21, 2010 11:07 am

miha a scris:Banii intelesesem ca au intrat...eu i-am trimis prin paypal... Nu-mi da emotii acum... lol!
scuze Embarassed cautam un mesaj de azi, bineinteles ca au intrat, am confundat cu Diana ...
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de dianatm Dum Mar 21, 2010 12:07 pm

Alex eu am trimis banii in contul romanesc al mamei tale, deoarece inca am blocat contul de paypal(mi-au spus ca a fost ceva incercare de fraudare a contului meu si pentru asta trebuie sa imi dovedesc identitate si asa mai departe, deci inca mai dureaza pana o sa imi rezolv eu problemele cu contul de paypal). Acum iti trimit mail si cu adresa.
dianatm
dianatm
Dependent de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 347
Varsta : 46
Localizare : Timisoara
Puncte : 103
Data de inscriere : 23/02/2008

https://s107.photobucket.com/albums/m287/diana-flori/Hoya/

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de Pakeha Dum Mar 21, 2010 1:02 pm

dianatm a scris:Alex eu am trimis banii in contul romanesc al mamei tale inregistrat, multumesc
Acum iti trimit mail si cu adresa. primit, multumesc

probabil butasii de cembra-odorata vor fi destul de mari, cum sunt comandati 8 !!! o sa profit de ocazie sa o descolacesc si sa o modific sa arate ca un arbust, deocamdata e pe un cerc

trebuie sa-i multumesc lui Silvia (poate o convingem sa vina pe forum Wink ) : a fost singura comanda de H ischnopus din Romania - e o planta foarte pacatoasa la butasit, caci are frunze destul de mari, tije extrem de subtiri si se incolaceste de nu mai stii unde e susul si unde josul ...
deci am luat-o de pe etajera si in spatele unui grup de frunze : boboci care se vor deschide peste 2-3 zile flower
daca nu o miscam nu-i vedeam deloc (mai ales ca nu prea miroase), anul trecut n-am avut flori deloc, primavara s-au facut o gramada de pedunculi dar boboci ioc, in toamna a facut boboci pe 3 pedunculi, am miscat-o si au cazut toti cred ca dintre cele gabene pufoase imi place cel mai mult, asa galben canar nu e nici una
Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Ischno10


Ultima editare efectuata de catre Pakeha in Dum Mar 21, 2010 1:10 pm, editata de 1 ori
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de getama Dum Mar 21, 2010 1:08 pm

Pakeha a scris:

probabil butasii de cembra-odorata vor fi destul de mari, cum sunt comandati 8 !!! o sa profit de ocazie sa o descolacesc si sa o modific sa arate ca un arbust, deocamdata e pe un cerc

trebuie sa-i multumesc lui Silvia (poate o convingem sa vina pe forum Wink ) : a fost singura comanda de H ischnopus din Romania - e o planta foarte pacatoasa la butasit, caci are frunze destul de mari, tije extrem de subtiri si se incolaceste de nu mai stii unde e susul si unde josul ...
deci am luat-o de pe etajera si in spatele unui grup de frunze : boboci care se vor deschide peste 2-3 zile flower
daca nu o miscam nu-i vedeam deloc (mai ales ca nu prea miroase), anul trecut n-am avut flori deloc, primavara s-au facut o gramada de pedunculi dar boboci ioc, in toamna a facut boboci pe 3 pedunculi, am miscat-o si au cazut toti cred ca dintre cele gabene pufoase imi place cel mai mult, asa galben canar nu e nici una
Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Ischno10

Frumoasa tare cyclops !Si a mea a dat o tija noua dar destul de greu,cred ca din cauza tulpinii.
getama
getama
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 656
Localizare : Galati
Puncte : 689
Data de inscriere : 25/05/2009

http://getama.sunphoto.ro

Sus In jos

Comanda Hoya Pakeha martie 2010 - Pagina 7 Empty Re: Comanda Hoya Pakeha martie 2010

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 14 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum