HOYA
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

+17
dianatm
myosotis
Pakeha
luiza
Stefana
Johana
marioara
Simona D.
ela
Gabriela
miha
AnaR
nina
ancag
vickylucia
dodo
Carmen
21 participan?i

Pagina 5 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de Simona D. Mar Aug 26, 2008 1:35 am

Pakeha a scris: stai un pic !
eu is ardelean, deci mai incet la minte ...
sa nu-mi spui ca ai desfacut tija cu tija toata planta ?!?!?!
daca cumva despre asta e vorba, e riscul sa o pierzi in mare parte sau chiar de tot daca s-au rasucit tijele (sau tija) de la baza plantei
si mai ales sa nu o faci si cu carnosa daca nu e deja facuta ...
trebuie doar introdusa o sarma groasa (sau 2) cu forma de arc de-a lungul tijelor principale si apoi ridicata incet cu un bat vertical, in nici un caz descalcita in totalitate ...

Exact ... am desfacut plantele tija cu tija ... de unde sa fi stiut ca nu trebuie sa fac asa ... Cand am primit-o , era in cutie o incalcitura de tije, toate unele peste altele ... Tu care stii cat de mare a fost australisul, iti imaginezi ce munca de chinez a fost sa le desfac tija cu tija si erau si incalcite tare de tot Mad ... Doua tije de aprox. 2 m fiecare erau rupte si a trebuit sa le tai ... Din carnosa variegata la fel a trebuit sa tai dar mai putin ... asta e ... Am pus tijele respective in apa dar am vazut ca pe zi ce trece parca devin tot mai galbui si parca isi pierdeau textura tot mai mult, asa ca, le-am taiat butasi si le-am pus in substrat. Ciudat e ca atunci cand am taiat tijele respective nu a curs seva din ele ... Ce sa o mai lungesc , sunt suparata ... Sad
Simona D.
Simona D.
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 689
Varsta : 52
Localizare : Terra / Europe / Romania / Arad
Puncte : 0
Data de inscriere : 04/03/2008

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de Pakeha Mar Aug 26, 2008 2:06 am

Simona D. a scris:
Ce sa o mai lungesc , sunt suparata ... Sad

pai si ai de ce pale Sad
am facut asa ceva de 2 ori in trecut, si e foarte complicat (chiar ajutat de cineva) si nesigur ca rezultat :

Hoya carnosa cv spottedleaf, o planta uriasa un cilindru de 1 m inaltime si vreo 75 diametru, incepea sa se usuce si cautand cauza am desfacut-o toata, am muncit vreo jumatate de zi ca sa constat ca tija principala era sugrumata de o sarma - n-am reusit sa salvez decat butasi (vreo 30 !!!) restul l-am aruncat

Hoya compacta cv Hindu Rope, am reusit mai usor, caci asa cum numele o indica, e ca o franghie, in 2 ore era gata, dar bineinteles ca au ramas ceva frunze pe jos ...

si bineinteles cel mai greu e cu H ischnopus, caci are tijele foarte subtiri fata de greutatea frunzelor, de cate ori o butasesc, fac mult mult mai multi butasi decat prevazuti Embarassed Embarassed
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de myosotis Mar Aug 26, 2008 10:14 am

Planta mea pare sa fie in regula. A pierdut majoritatea florilor (bobocii) dar inca mai are cativa pedunculi. Figura cu sarma, descrisa mai sus, nu prea imi reuseste. Suspect Drept care am renuntat.

myosotis
Cercetas Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti-Belciugatele
Puncte : 91
Data de inscriere : 13/02/2008

http://clubg.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de Pakeha Mar Aug 26, 2008 1:28 pm

myosotis a scris:Planta mea pare sa fie in regula. A pierdut majoritatea florilor (bobocii) dar inca mai are cativa pedunculi. Figura cu sarma, descrisa mai sus, nu prea imi reuseste. Suspect Drept care am renuntat.

nu e deloc acelasi caz :
H australis e o agatatoare, deci incearca sa urce, e mai bine sa aiba un suport pe care sa se agate
H sp DS-70 e mai degraba o "atarnatoare", deci poti s-o lasi exact cum era (nu a avut niciodata suport, ci o lasasem sa atarne)

dar pe cele "atarnatoare" personal le pun sa urce de cele mai multe ori pe mici suporti ca sa fie toata vegetatia deasupra ghiveciului (nu am destul loc sa le las in voia lor)

e pe undeva pacat ca toata lumea se grabea la Bucuresti (canicula sau alte treburi) si n-am avut cui sa dau toate explicatiile (nici macar cursul de fotografie n-a fost facut Neutral )

myosotis a scris:Planta mea pare sa fie in regula. A pierdut majoritatea florilor (bobocii) dar inca mai are cativa pedunculi.

cativa pedunculi zice ea - nu mai degraba cateva zeci de pedunculi ? Cool
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de dianatm Mier Aug 27, 2008 9:17 am

M-am intors si eu acasa din concediu, butasii arata foarte bine, o sa revin cu poze mai tarziu sau maine, multumesc Nina si tuturor care sau ocupat de comanda.

Am o singura nelamurire, stiu ca au mai fost o gramada de discutii pe aceeasi tema dar tot nu sunt lamurita, butasul de carnosa Krimson Pricess care l-am comandat acum este identic cu cel de carnosa Krimson Quenn care l-am luat in martie nu este nici o deosebire intre ei, o sa revin cu poze sa ii vedeti. Eu intelesesem din discutii ca unul trebuie sa aibe alb in mijloc si verde pe margini si celalalt invers verde in mijloc si alb pe margini , nu mai stiam care cum dar cum aveam carnosa variegata si carnosa K. Q am comandar carnosa Krimson Princess tocmai pt a avea si pe cea cu verde in mijloc si alb pe margi am fost un pic dezamagita sa vad ca de fapt am primit tot acelasi lucru ca in martie, dar la urmatoarea comanda nu o sa mai dau nume ci o sa spun exact cum vreau sa arate frunzele lastarului ca sa nu mai surprize si sa am si varietatea care mi-o doresc.

Oricum multumesc si tie Alex sunt sigura ca nu e usor sa aduci atat de multi lastari.
dianatm
dianatm
Dependent de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 347
Varsta : 45
Localizare : Timisoara
Puncte : 103
Data de inscriere : 23/02/2008

https://s107.photobucket.com/albums/m287/diana-flori/Hoya/

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de Stefana Mier Aug 27, 2008 10:43 am

Diana, Krimson Queen are margini galbene sigur( are ca o coroana aurie de regina pe margini). Eu am de la Ana din Canada un butas (pentru care ii multumesc ori de cate ori ma uit la el Buchet ). Daca o sa creasca bine iti pun la prins butas ...
Stefana
Stefana
Hoyamaniac

feminin
Numarul mesajelor : 1490
Varsta : 70
Localizare : Bucuresti cartier Militari
Puncte : 459
Data de inscriere : 27/01/2008

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de bia8 Mier Aug 27, 2008 11:55 am

si eu vroiam sa-i multumesc lui Alex pentru butasi si pentru modul in care au fost impachetati cu grija fiecare in parte, vroiam sa va zic ca am mai primit niste butasi dintr-o alta comanda individuala si sunt cam dejamagita, insa despre asta va povestesc mai incolo la alta sectiune.
bia8
bia8
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 867
Localizare : Romania, Oradea
Puncte : 86
Data de inscriere : 15/02/2008

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de AnaR Mier Aug 27, 2008 2:36 pm

Ti l-am trimis cu multa placere, Stefana. Ma bucur ca-ti place. Sa-ti traiasca!!!
AnaR
AnaR
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 1290
Varsta : 61
Localizare : Montreal, Canada
Puncte : 38
Data de inscriere : 20/02/2008

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de Pakeha Mier Aug 27, 2008 3:12 pm

dianatm a scris:Am o singura nelamurire, stiu ca au mai fost o gramada de discutii pe aceeasi tema dar tot nu sunt lamurita, butasul de carnosa Krimson Pricess care l-am comandat acum este identic cu cel de carnosa Krimson Quenn care l-am luat in martie nu este nici o deosebire intre ei, o sa revin cu poze sa ii vedeti. Eu intelesesem din discutii ca unul trebuie sa aibe alb in mijloc si verde pe margini si celalalt invers verde in mijloc si alb pe margini , nu mai stiam care cum dar cum aveam carnosa variegata si carnosa K. Q am comandar carnosa Krimson Princess tocmai pt a avea si pe cea cu verde in mijloc si alb pe margi am fost un pic dezamagita sa vad ca de fapt am primit tot acelasi lucru ca in martie, dar la urmatoarea comanda nu o sa mai dau nume ci o sa spun exact cum vreau sa arate frunzele lastarului ca sa nu mai surprize si sa am si varietatea care mi-o doresc.

intrebarea a fost pusa si de Vicky undeva in strafundurile subiectului cu comanda si raspundeam ca Stefana a gasit pe un site german identificarea exacta si am schimbat denumirea intre martie si august (identificarea veche fusese gresita - cum sant sigur ca mai sant si altele)
dar probabil n-ai vazut schimbul epistolar

printre identificarile gresite sau nesigure din primavara :
diptera (?) pare sa fie vanuatuensis
archboldiana pink e onychoides (am gasit raspunsul, la Serele Auteuil sant 2 tije una langa alta, si cel ce a taiat nu stia decat de o singura specie, archboldiana, cealalta tot n-a inflorit inca la ei ca sa-si dea seama ca sant diferite - frunzele celor 2 specii ant foarte asemanatoare)
elliptica pare sa fie erythrostemma
excavata (?) tot nu stiu ce e
shepherdii ssp longifolia pare sa fie shepherdii
ridleyi (?) tot nu stiu ce e
inconspicua / memoria / gracilis (?) tot nu stiu ce e

dianatm a scris:Oricum multumesc si tie Alex sunt sigura ca nu e usor sa aduci atat de multi lastari.

intr-adevar
insa mi-a facut placere sa o fac
Pakeha
Pakeha
Colectionar Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 3961
Varsta : 62
Localizare : Normandie / France
Puncte : 3872
Data de inscriere : 23/02/2008

http://www.pakehas-hoya.com/index.php

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de dianatm Mier Aug 27, 2008 4:31 pm

Stefana multumesc mult de tot, ca de obicei esti foarte draguta si saritoare sa ajuti , iti doresc sa iti cresca mari si frumosi toti lastarii care ii ai nu numai cel de K. Q.

Alex ai dreptate stiam ca au mai fost discutii pe aceasta tema dar din pacate nu prea mai am asa mult timp sa stau pe site si sa citesc tot, (baietelul meu care pe zi ce trece crescand este tot mai activ si serviciul imi mananca mai tot timpul), stai linistit nu sunt suparata oricum alta data o sa specific exact ce imi doresc sa nu ne mai incurcam in denumiri si cum spune-am si mai inainte eu sunt foarte multumita de butasii de la tine si stiu ca numai din placere se pune omul la asa munca grea, pregatit, impachetat si transportat asemenea multime de butasi flower
dianatm
dianatm
Dependent de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 347
Varsta : 45
Localizare : Timisoara
Puncte : 103
Data de inscriere : 23/02/2008

https://s107.photobucket.com/albums/m287/diana-flori/Hoya/

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de Carmen Mier Aug 27, 2008 4:58 pm

Multiflora mea de la Alex are 2 perechi de frunze noi, pe aceleasi tije...asta e semn ca deja e in largul ei, nu-i asa ?
Alex, am o nedumerire cu multiflora, tunderea ei ii stimuleaza ramificarea sau nu prea ? Fetele mi-au mai raspuns din experienta lor, insa as vrea sa stiu si parerea ta...
Mersi mult... Hello
Carmen
Carmen
Colectionar Hoya & Adm-Fondator

feminin
Numarul mesajelor : 4669
Varsta : 41
Localizare : printre Hoya
Puncte : 1365
Data de inscriere : 25/01/2008

http://www.hoyas.ro

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de vickylucia Dum Sept 07, 2008 10:54 am

Am pierdut vitiensis-ul,potsii si de la alte hoya cate un lastar sau doi din cei pusi in substrat[din lastarii primiti am facut 2-3 mai mici]. Preot In rest ceilallti sunt inca verzi si unii au radacini aeriene;e de bine ?
vickylucia
vickylucia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 591
Puncte : 387
Data de inscriere : 25/05/2008

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de martipan Dum Sept 07, 2008 3:38 pm

Pacat de ele,vitiensisul e superba,e pe lista mea de favorite,insa mult noroc cu celelalte,cu putina incredere se vor prinde,mai ales daca au facut deja radacinute aeriene (inseamna ca ii tii in umiditate ridicata si se parew ca le place Wink ) !
martipan
martipan
Cercetas Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 190
Varsta : 36
Localizare : Moreni,DB / Ploiesti,PH
Puncte : 0
Data de inscriere : 02/09/2008

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de tinaM Vin Sept 12, 2008 10:57 pm

Cred ca sunt singura care nu a spus nimic despre butasi, nici nu avem cum, azi i-am primit. Au poposit cateva ore in apa cu miere; intre timp eu am pregatit amestecul de pamant obisnuit, perlit, pamant de orhidee mai marunt, ceva caramida, un picut de fibra de cocos.
Pubicalyx-ul, australis, carnosa Krimson Queen, lacunosa, DS-70 (din care am facut doi butasi) arata foarte bine; carnosa Krimson Princess are frunzele cam aspre, nici nu stiu cum sa spun, de parca pe unele locuri ar fi tasate si uscate, rugoasa poate ar fi termenul -- iertare, nu stiu cum sa explic, dar nu pare bolnava, totusi -- oricum, e sub observatie; vanuatuensis are frunzele cam moi, dar cum avea radacini aeriene, am pus-o si pe ea in substrat. O singura pierdere: densifolia, care a putrezit intre timp.

Eu raman sa le pazasc, ca alta treaba nu am de aici in colo, dar nu inainte de a multumi lui Alex Buchet si Ninei Buchet . Si lui Carmen, ca fara ea nu v-as fi aflat si nu as fi facut comanda Buchet
Cat de curand voi pune si pozele, care vor fi mai multe, ca intre timp au mai venit ceva butasi(cred ca lacunosa, wayetii, serpens, curtisii, si ce-o mai fi...) si i-am pus pe toti odata.
tinaM
tinaM
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 659
Localizare : Sibiu
Puncte : 461
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de Carmen Vin Sept 12, 2008 11:05 pm

Sa te bucuri de ei si sa-ti creasca mari si plici de flori sunny
Carmen
Carmen
Colectionar Hoya & Adm-Fondator

feminin
Numarul mesajelor : 4669
Varsta : 41
Localizare : printre Hoya
Puncte : 1365
Data de inscriere : 25/01/2008

http://www.hoyas.ro

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de tinaM Vin Sept 12, 2008 11:16 pm

Multumesc. Acum ma delectez cu mirosul ce ciocolata amaruie al compactei. Va inchipuiti cum se invart copii pe langa floricica mea???!
tinaM
tinaM
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 659
Localizare : Sibiu
Puncte : 461
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de Carmen Vin Sept 12, 2008 11:19 pm

Razz Uau...asa miroase? super, e din cele cumparate acum ? mi se face o pofta pirat iami...
Carmen
Carmen
Colectionar Hoya & Adm-Fondator

feminin
Numarul mesajelor : 4669
Varsta : 41
Localizare : printre Hoya
Puncte : 1365
Data de inscriere : 25/01/2008

http://www.hoyas.ro

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de martipan Sam Sept 13, 2008 12:58 am

Mmmm,sa-ti traiasca ciocolatoasa si noii lastarei, cu putina incredere si dadaceala,pierderile vor fi minime Wink !
martipan
martipan
Cercetas Hoya

masculin
Numarul mesajelor : 190
Varsta : 36
Localizare : Moreni,DB / Ploiesti,PH
Puncte : 0
Data de inscriere : 02/09/2008

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de ela Sam Sept 13, 2008 12:04 pm

o noua pierdere;butasul de pauciflora....s-a ingalbenit cate putin pana nu am mai avut ce salva!
ela
ela
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 1805
Localizare : Galati
Puncte : 481
Data de inscriere : 14/02/2008

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de nina Sam Sept 13, 2008 12:37 pm

Imi pare rau Ela! Crying or Very sad Tina, sa se faca mari si frumosi sa te poti bucura de ei! Very Happy
nina
nina
Colectionar Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 58
Puncte : 0
Data de inscriere : 13/02/2008

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de tinaM Sam Sept 13, 2008 1:03 pm

Multumesc. De fapt compacta numai de gura fetitei am luat-o, ca numai in genunchi nu s-a pus, ca e floarea ei, s-o iau pt ea ca are boboceii roz -- culoarea ei preferata -- si cu "tata, te rooog" ea a rezolvat problema. Si eu nu pot dacat sa ma bucur
tinaM
tinaM
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 659
Localizare : Sibiu
Puncte : 461
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de dodo Sam Sept 13, 2008 2:28 pm

Ela am observat ca la pauciflora nu-i place multa apa, imediat i se ingalbenesc frunzele.
Tina sa-ti traiasca si sa faca multe flori.
La mine wayetii are deja radacini iar lacunosa are deja un inceput de lastar, numai obscura inca nu da nici un semn de viata dar are frunze verzi asa ca e ok.
dodo
dodo
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 897
Localizare : Brasov
Puncte : 439
Data de inscriere : 23/02/2008

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de vickylucia Sam Sept 13, 2008 10:02 pm

Obscura mea are tija florala[a venit cu ea si o mentine],a avut si multiflora ,dar a pierdut-o.Am sa va povestesc ce am facut azi[sper sa nu va plictisesc]:
-am scos butasii din vechiul substrat[pamant de florarie,turba,nisip]si le-am verificat radacinile-mai putin bine erau ariadnae,ciliata,densifolia,adica nu aveau radacini.
-am pus butasii in perlit cu turba[multumesc Bianca]si cei care aveau radacini mai bune i-am pus in substrat si din pamantul folosit anterior[amestec c-am jumatate].
-cele puse in amestec si de pamant nu le-am mai pus in minisera.
Credeti ca am procedat bine sau nu;ar trebui ca butasii de ariadnae,ciliata si densifolia sa-i pun in apa?Va rog sa-mi spuneti ce am gresit!


Ultima editare efectuata de catre vickylucia in Lun Sept 15, 2008 5:49 pm, editata de 1 ori
vickylucia
vickylucia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 591
Puncte : 387
Data de inscriere : 25/05/2008

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de dodo Sam Sept 13, 2008 11:32 pm

Viky nu toti butasii fac radacini repede, tija care era in pamant arata bine sau era putreda? Frunzele sunt verzi sau nu? Daca tija arata bine si frunzele la fel lasa-i in substrat (perlit cu turba), cel mai bine era daca ii puneai si in pahare transparente asa le poti vedea si radacinile fara sa-i deranjezi, eu asa fac.
dodo
dodo
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 897
Localizare : Brasov
Puncte : 439
Data de inscriere : 23/02/2008

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de vickylucia Dum Sept 14, 2008 9:27 am

Asa i-am pus acum,pt ca inainte erau in pahare transparente ,dar cred ca substratul nu era bun.Corectez ce am spus mai inainte ca densifolia imi face probleme,nu e ea ,ci lacunosa-are un lastar de 5 -6cm ,o singura funza si nu are radacini[intre timp m-am uitat din nou la ele].
vickylucia
vickylucia
Pasionat de Hoya

feminin
Numarul mesajelor : 591
Puncte : 387
Data de inscriere : 25/05/2008

Sus In jos

Bilantul comenzii de la Alex - august 2008 - Pagina 5 Empty Re: Bilantul comenzii de la Alex - august 2008

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum